ЛИТЕРАТУРЕН КЛУБ - ІІ
ЛИТЕРАТУРЕН КЛУБ - ІІІ
ЛИТЕРАТУРЕН КЛУБ - ІV
Благодарение отново на Лора, която наистина е свършила страхотна работа
ето кои книги бяха обект на нашето внимание в миналата тема:
ХРОНОЛОГИЧНО:
"Синята брада" - Кърт Вонегът
"Леля Хулия и писачът" – Марио Варгас Льоса
"Театър" – Съмърсет Моъм
"Паула" – Исабел Алиенде
"Бившата съпруга" – Ерве Базен
"Норвежка гора" – Харуки Мураками
"Смъртта е моят занаят" – Майкъл Конъли
"Стъпки в мрака" – Стив Мартини
"Хроника на птицата с пружина" - Харуки Мураками
“Колекционерът на пеперуди” – Колийн Маккълоу
"По пътя" – Джак Керуак.
"Повелителят на крадците" – Корнелия Функе
"Легенда за Сан Микеле" – Аксел Мунте
"Какво обичах" – Сири Хуствет
"Съзнателно хранене" – Гейбриъл Казънс
“Изцелението” – Дийпак Чопра
"Парфюмът" – Патрик Зюскинд
“Сърце тъй бяло” – Хавиер Мариас
“Всички души” – Хавиер Мариас
“Лицето ти утре” – Хавиер Мариас
"Последна любов" – Уилям Уортън
"4 блондинки" – Кандис Бушнел
"Триумфът на червилата" – Кандис Бушнел
“Сексът и градът” – Кандис Бушнел
"Истанбул" – Орхан Памук
"Пловдивска хроника" – Никола Алваджиев
"Бялата крепост" – Орхан Памук
"На изток от рая" – Джон Стайнбек
"Зимата на нашето недоволство" – Джон Стайнбек
"За мишките и хората" – Джон Стайнбек
“Край река Пиедра седнах и заплаках” – Паулу Коельо
“Захир” – Паулу Коельо
“Клетка” – Стивън Кинг
“Грях” – Стивън Кинг
“Дългата разходка” – Стивън Кинг
“Улица Консервна” – Джон Стайнбек
“Гроздовете на гнева” – Джон Стайнбек
“Кланица 5” – Кърт Вонегът
“Фарс или никога повече самота” – Кърт Вонегът
“Трейнспотинг” – Ървин Уелш
“Порно” – Ървин Уелш
“Вероника решава да умре” – Паулу Коельо
“Дяволът носи Прада” – Лорън Уайзбъргър
"Пътешествие с Чарли" – Джон Стайнбек
"Крал Артур и неговите доблестни рицари" – Джон Стайнбек
"Краткото царуване на Пипин ІV" – Джон Стайнбек
"Дневникът на Бриджит Джоунс" – Хелън Филдинг
"Бриджит Джоунс на ръба на разума" – Хелън Филдинг
"Оливия Джаулс и развинтеното въображение" – Хелън Филдинг
“Очите” – Марко Семов
“Небесните пасбища” – Джон Стайнбек
“Грешникът” – Мери Хигинс Кларк
“Гордост” – Уилям Уортън
“Мастилено сърце”, “Мастилена кръв”, “Мастилена смърт” (поредица) – Корнелия Функе
"Черната кутия" – Алек Попов
“Мисия Лондон” – Алек Попов
"Крушенецът" – Томас Бернхард
“Изличаване” – Томас Бернхард
"Пътешественикът във времето и неговата жена" – Одри Нифнегър
"Зелено Дайкири" – Пол Ливайн
“Пеперудата" – Анри Шариер
“Ва Банк” – Анри Шериер
"Дни образци" – Майкъл Кънингам
"Живот и любов" – спомените на Джакомо Казанова
"Аз и Камински" – Даниел Келман
“Добър вечер, Никой” – Дженифър Уайнър
“Добър в леглото” – Дженифър Уайнър
“Нищо общо” – Дженифър Уайнър
"Демонът на сеньорита Прим" – Паулу Коелю
“Зеленият път” – Стивън Кинг
"Патагония експрес" на Луис Сепулведа
"Интригите на съдия Джефрис" на Д.У.Бафа
"Малинче" – Лаура Ескивел
“Татко” – Уилям Уортън
“Кафка на плажа” – Харуки Мураками
"Като гореща вода за шоколад" – Лаура Ескивел
“Габриела, карамфил и канела” – Жоржи Амаду
“Дона Флор и нейните двама съпрузи” – Жоржи Амаду
“Ева Луна” – Исабел Алиенде
Неделният клуб по философия" – Алегзандър Маккол Смит
"Португалските неправилни глаголи" – Алегзандър Маккол Смит
"Лудориите на лошото момиче" – Марио Варгас Льоса
“Раят зад другия ъгъл” – Марио Варгас Льоса
“Възхвала на мащехата” – Марио Варгас Льоса
“Празникът на козела” – Марио Варгас Льоса
“Раздавачът на щастие” – Лаура Ескивел
“По пътя” – Джак Керуак
“Историкът” – Елизабет Костова
“Ловецът на хвърчила” – Халед Хосейни
“Името ми е Червен” – Орхан Памук
"Тайната история" – Дона Тарт
"Сянката на Бога" – Джон Кейс
"Животът на Пи" – Ян Мартел
"Лейър Кейк" – Дж. Дж. Конъли
"Лов и риболов за млади дами" – Мелиса Банк
"Записки по един скандал" – Зои Хелър
"Дамата и еднорогът" – Трейси Шевалие
"Момичето с перлената обица" – Трейси Шевалие
"История на любовта" – Никол Краус
"Най-доброто за един мъж" – Джон О`Фаръл
"Речник на собствените имена" – Амели Нотомб
“Изумление и трепет” – Амели Нотомб
"Чудното място" – Мелиса Банк
“Сянка по стъклото” – Йън Ървайн
"Вдовица за една година" – Джон Ървинг
“Майките” – Теодора Димова
“Единадесет дървени улици” – Иван Марков
“Анатомия на една илюзия” – Людмила Филипова
“Безотечественик” – Кърт Вонегът
“Бог да те поживи, доктор Кеворкян” – Кърт Вонегът
“Отвъд килера” – Уилям Уортън
“Ген” – Майкъл Крайтън
“Състояние на страх” – Майкъл Крайтън
“Стъклената река” – Емил Андреев
"Границата Мохо" – Линкълн Чайлд
"Натюрморт с гарвани" – Дъглас Престън и Линкълн Чайлд
"Реликвата" – Дъглас Престън и Линкълн Чайлд
"Хрониките на Нарния" – Клайв С. Луис
"Малазанска книга на мъртвите" – Стивън Ериксън
"Песен за огън и лед" – Джордж Р. Р. Мартин
"Сага за седемте слънца" – Кевин Дж. Андерсън
“Шифърът на Леонардо” – Дан Браун
"Имението Холоу” – Агата Кристи
“Реката” – Дико Фучеджиев
“Фантастична светлина” – Тери Пратчет
“Светът на трубадурите” – Симеон Хаджикосев
“Дванадесет мита за българската история” – Божидар Димитров
"Любовникът" – Маргьорит Дюрас
"Любовникът от Северен Китай" – Маргьорит Дюрас
"Хирошима, моя любов" – Маргьорит Дюрас
"Десет и половина вечерта" – Маргьорит Дюрас
"Вицеконсулът" – Маргьорит Дюрас
"Английската любовница" – Маргьорит Дюрас
"Третата тайна" – Стив Бери
"Наследството на тамплиерите" – Стив Бери
"Александрийската връзка" – Стив Бери
"Изповедникът" – Даниъл Силва
"Смърт във Виена" – Даниъл Силва
"Английският убиец" – Даниъл Силва
"Принцът на огъня" – Даниъл Силва
"Тайната вечеря" – Хавиер Сиера
"Тамплиерските порти" – Хавиер Сиера
"Омон Ра" – Виктор Пелевин
“Чапаев и пустота” – Виктор Пелевин
“Шлемът на ужаса” – Виктор Пелевин
“Петата планина” – Паулу Коельо
“Генерация П” – Виктор Пелевин
"Модерато кантабиле" – Маргьорит Дюрас
“Moonlight Shadow” – Банана Йошимото
“Кухня” – Банана Йошимото
“Записки под възглавката” – Сей Шонагон
"Мир звонка" – Коджи Судзуки
"Обещанието на зората" – Ромен Гари
“Лимони на масата” – Джулиан Барнс
"Изкуството на сделката" – Доналд Тръмп
"Папагалът на Флобер" – Джулиан Барнс
“История на света в 10½ глави” – Джулиaн Барнс
"Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет" – Р. М. Пърсиг
‘Живот назаем" – Ерих Мария Ремарк
"Вино от глухарчета" – Рей Бредбъри
“История на скитника евреин” – Жан Д’Ормесон
“Записките на чистачката Мод” – Мариан Палла
“Бялата градина Сибир” – Джеймс Мийк
“Брокерът” – Джон Гришъм
"Великият копнеж по рая" – Сам Шепърд
"Interpreter of Maladies" – Джумпа Лахири
"Самотата на една жена" – Флютура Ачка
"Жива жар" – Трейси Шевалие
"Ким" – Ръдиард Киплинг
"Токайа Гранде - тъмната страна" – Жоржи Амаду
"Надежда по изгрев, надежда по залез" – Жоржи Амаду
“Пот” – Жоржи Амаду
“Какао и кръв” – Жоржи Амаду
"Старите моряци" – Жоржи Амаду
"Пастири на нощта" – Жоржи Амаду
"Мъртво море" – Жоржи Амаду
"Хубиаба" – Жоржи Амаду
"Смъртта е занимание самотно" – Рей Бредбъри
“На копието ти, любими” – Бинка Пеева
“Скъпа Сара Бернар” – Франсоаз Саган
"Змийско гнездо" – Франсоа Мориак
"Терез Дескейру" – Франсоа Мориак
"Добро утро, тъга” – Франсоаз Саган
"Обичате ли Брамс" – Франсоаз Саган
"Шамада" – Франсоаз Саган
"Заедно" – Анна Гавалда
“Лош късмет и неприятности” – Лий Чайлд
“Ами ако това беше истина…” – Марк Леви
"Вино и баници" – Съмърсет Моъм
"Роман без заглавие" – Димитър Димов
"Госпожица Смила и нейното усещане за сняг" – Петер Хьог
"Адриана" – Теодора Димова
“Игра на живот” – Кен Гримуд
“Престъпленията на Шарлот Бронте” – Джеймз Тъли
"Дървото на еничаря" – Джейсън Гудуин
"Безкрайният път към дома" – Колийн Маккълоу
"Мария Магдалина" – Мариан Фредериксон
"Вещицата от Портобело" – Паулу Коелю
"Приятели, любовници, шоколад" – Алегзандър Маккол Смит
"Черният орден" – Джеймс Ролинс
"Ирландски неправилни глаголи" – Алегзандър Маккол Смит
"Иншаллах" – Ориана Фалачи
"Мандолината на капитан Корели" – Луис де Берниер
"Песента на Кали" – Дан Симънс
"Кланът Отори" – Лиан Хърн
“Закуска в полунош” – Звева Казати Модиняни
“Загадката на омагьосаната крипта” – Едуардо Мендоса
“Г-н Монк отива в пожарната” – Лий Голдбърг
“Кройцерова соната” – Мархрит де Моор
“Истории оттук-оттам” – Джоан Харис
“Тръгвам си” – Жан Ешноз
“11 минути” – Паулу Коельо
"Съкровени вкуснотии" – Лаура Ескивел
“30 неизвинени” – Ваня Щерева
"Събирачът на светове" – Илия Троянов
“Кучешки времена” – Илия Троянов
"Любовник на смъртта" – Борис Акунин
"Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" – Илия Троянов
"Аутопсия на една любов" – Виктор Пасков
“За любовта и сянката” – Исабел Алиенде
“За кого бие камбаната” – Ърнест Хемингуей
ПО АЗБУЧЕН РЕД:
"4 блондинки" – Кандис Бушнел
"Interpreter of Maladies" – Джумпа Лахири
"Адриана" – Теодора Димова
"Аз и Камински" – Даниел Келман
"Александрийската връзка" – Стив Бери
"Английската любовница" – Маргьорит Дюрас
"Английският убиец" – Даниъл Силва
"Аутопсия на една любов" – Виктор Пасков
"Безкрайният път към дома" – Колийн Маккълоу
"Бившата съпруга" – Ерве Базен
"Бриджит Джоунс на ръба на разума" – Хелън Филдинг
"Бялата крепост" – Орхан Памук
"Вдовица за една година" – Джон Ървинг
"Великият копнеж по рая" – Сам Шепърд
"Вещицата от Портобело" – Паулу Коелю
"Вино и баници" – Съмърсет Моъм
"Вино от глухарчета" – Рей Бредбъри
"Вицеконсулът" – Маргьорит Дюрас
"Госпожица Смила и нейното усещане за сняг" – Петер Хьог
"Границата Мохо" – Линкълн Чайлд
"Дамата и еднорогът" – Трейси Шевалие
"Демонът на сеньорита Прим" – Паулу Коелю
"Десет и половина вечерта" – Маргьорит Дюрас
"Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет" – Р. М. Пърсиг
"Дневникът на Бриджит Джоунс" – Хелън Филдинг
"Дни образци" – Майкъл Кънингам
"Добро утро, тъга” – Франсоаз Саган
"Дървото на еничаря" – Джейсън Гудуин
"Жива жар" – Трейси Шевалие
"Живот и любов" – спомените на Джакомо Казанова
"Животът на Пи" – Ян Мартел
"За мишките и хората" – Джон Стайнбек
"Заедно" – Анна Гавалда
"Записки по един скандал" – Зои Хелър
"Зелено Дайкири" – Пол Ливайн
"Зимата на нашето недоволство" – Джон Стайнбек
"Змийско гнездо" – Франсоа Мориак
"Изкуството на сделката" – Доналд Тръмп
"Изповедникът" – Даниъл Силва
"Имението Холоу” – Агата Кристи
"Интригите на съдия Джефрис" на Д.У.Бафа
"Иншаллах" – Ориана Фалачи
"Ирландски неправилни глаголи" – Алегзандър Маккол Смит
"Истанбул" – Орхан Памук
"История на любовта" – Никол Краус
"Какво обичах" – Сири Хуствет
"Като гореща вода за шоколад" – Лаура Ескивел
"Ким" – Ръдиард Киплинг
"Кланът Отори" – Лиан Хърн
"Крал Артур и неговите доблестни рицари" – Джон Стайнбек
"Краткото царуване на Пипин ІV" – Джон Стайнбек
"Крушенецът" – Томас Бернхард
"Легенда за Сан Микеле" – Аксел Мунте
"Лейър Кейк" – Дж. Дж. Конъли
"Леля Хулия и писачът" – Марио Варгас Льоса
"Лов и риболов за млади дами" – Мелиса Банк
"Лудориите на лошото момиче" – Марио Варгас Льоса
"Любовник на смъртта" – Борис Акунин
"Любовникът от Северен Китай" – Маргьорит Дюрас
"Любовникът" – Маргьорит Дюрас
"Малазанска книга на мъртвите" – Стивън Ериксън
"Малинче" – Лаура Ескивел
"Мандолината на капитан Корели" – Луис де Берниер
"Мария Магдалина" – Мариан Фредериксон
"Мир звонка" – Коджи Судзуки
"Модерато кантабиле" – Маргьорит Дюрас
"Момичето с перлената обица" – Трейси Шевалие
"Мъртво море" – Жоржи Амаду
"На изток от рая" – Джон Стайнбек
"Надежда по изгрев, надежда по залез" – Жоржи Амаду
"Най-доброто за един мъж" – Джон О`Фаръл
"Наследството на тамплиерите" – Стив Бери
"Натюрморт с гарвани" – Дъглас Престън и Линкълн Чайлд
"Норвежка гора" – Харуки Мураками
"Обещанието на зората" – Ромен Гари
"Обичате ли Брамс" – Франсоаз Саган
"Оливия Джаулс и развинтеното въображение" – Хелън Филдинг
"Омон Ра" – Виктор Пелевин
"Папагалът на Флобер" – Джулиан Барнс
"Парфюмът" – Патрик Зюскинд
"Пастири на нощта" – Жоржи Амаду
"Патагония експрес" на Луис Сепулведа
"Паула" – Исабел Алиенде
"Песен за огън и лед" – Джордж Р. Р. Мартин
"Песента на Кали" – Дан Симънс
"Пловдивска хроника" – Никола Алваджиев
"По пътя" – Джак Керуак.
"Повелителят на крадците" – Корнелия Функе
"Португалските неправилни глаголи" – Алегзандър Маккол Смит
"Последна любов" – Уилям Уортън
"Принцът на огъня" – Даниъл Силва
"Приятели, любовници, шоколад" – Алегзандър Маккол Смит
"Пътешественикът във времето и неговата жена" – Одри Нифнегър
"Пътешествие с Чарли" – Джон Стайнбек
"Реликвата" – Дъглас Престън и Линкълн Чайлд
"Речник на собствените имена" – Амели Нотомб
"Роман без заглавие" – Димитър Димов
"Сага за седемте слънца" – Кевин Дж. Андерсън
"Самотата на една жена" – Флютура Ачка
"Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" – Илия Троянов
"Синята брада" - Кърт Вонегът
"Смърт във Виена" – Даниъл Силва
"Смъртта е занимание самотно" – Рей Бредбъри
"Смъртта е моят занаят" – Майкъл Конъли
"Старите моряци" – Жоржи Амаду
"Стъпки в мрака" – Стив Мартини
"Събирачът на светове" – Илия Троянов
"Съзнателно хранене" – Гейбриъл Казънс
"Съкровени вкуснотии" – Лаура Ескивел
"Сянката на Бога" – Джон Кейс
"Тайната вечеря" – Хавиер Сиера
"Тайната история" – Дона Тарт
"Тамплиерските порти" – Хавиер Сиера
"Театър" – Съмърсет Моъм
"Терез Дескейру" – Франсоа Мориак
"Токайа Гранде - тъмната страна" – Жоржи Амаду
"Третата тайна" – Стив Бери
"Триумфът на червилата" – Кандис Бушнел
"Хирошима, моя любов" – Маргьорит Дюрас
"Хроника на птицата с пружина" - Харуки Мураками
"Хрониките на Нарния" – Клайв С. Луис
"Хубиаба" – Жоржи Амаду
"Черната кутия" – Алек Попов
"Черният орден" – Джеймс Ролинс
"Чудното място" – Мелиса Банк
"Шамада" – Франсоаз Саган
‘Живот назаем" – Ерих Мария Ремарк
“11 минути” – Паулу Коельо
“30 неизвинени” – Ваня Щерева
“Moonlight Shadow” – Банана Йошимото
“Ами ако това беше истина…” – Марк Леви
“Анатомия на една илюзия” – Людмила Филипова
“Безотечественик” – Кърт Вонегът
“Бог да те поживи, доктор Кеворкян” – Кърт Вонегът
“Брокерът” – Джон Гришъм
“Бялата градина Сибир” – Джеймс Мийк
“Ва Банк” – Анри Шериер
“Вероника решава да умре” – Паулу Коельо
“Всички души” – Хавиер Мариас
“Възхвала на мащехата” – Марио Варгас Льоса
“Габриела, карамфил и канела” – Жоржи Амаду
“Ген” – Майкъл Крайтън
“Генерация П” – Виктор Пелевин
“Г-н Монк отива в пожарната” – Лий Голдбърг
“Гордост” – Уилям Уортън
“Грешникът” – Мери Хигинс Кларк
“Гроздовете на гнева” – Джон Стайнбек
“Грях” – Стивън Кинг
“Дванадесет мита за българската история” – Божидар Димитров
“Добър в леглото” – Дженифър Уайнър
“Добър вечер, Никой” – Дженифър Уайнър
“Дона Флор и нейните двама съпрузи” – Жоржи Амаду
“Дългата разходка” – Стивън Кинг
“Дяволът носи Прада” – Лорън Уайзбъргър
“Ева Луна” – Исабел Алиенде
“Единадесет дървени улици” – Иван Марков
“За кого бие камбаната” – Ърнест Хемингуей
“За любовта и сянката” – Исабел Алиенде
“Загадката на омагьосаната крипта” – Едуардо Мендоса
“Закуска в полунош” – Звева Казати Модиняни
“Записки под възглавката” – Сей Шонагон
“Записките на чистачката Мод” – Мариан Палла
“Захир” – Паулу Коельо
“Зеленият път” – Стивън Кинг
“Игра на живот” – Кен Гримуд
“Изличаване” – Томас Бернхард
“Изумление и трепет” – Амели Нотомб
“Изцелението” – Дийпак Чопра
“Името ми е Червен” – Орхан Памук
“Истории оттук-оттам” – Джоан Харис
“Историкът” – Елизабет Костова
“История на света в 10½ глави” – Джулиaн Барнс
“История на скитника евреин” – Жан Д’Ормесон
“Какао и кръв” – Жоржи Амаду
“Кафка на плажа” – Харуки Мураками
“Кланица 5” – Кърт Вонегът
“Клетка” – Стивън Кинг
“Колекционерът на пеперуди” – Колийн Маккълоу
“Край река Пиедра седнах и заплаках” – Паулу Коельо
“Кройцерова соната” – Мархрит де Моор
“Кухня” – Банана Йошимото
“Кучешки времена” – Илия Троянов
“Лимони на масата” – Джулиан Барнс
“Лицето ти утре” – Хавиер Мариас
“Ловецът на хвърчила” – Халед Хосейни
“Лош късмет и неприятности” – Лий Чайлд
“Майките” – Теодора Димова
“Мастилено сърце”, “Мастилена кръв”, “Мастилена смърт” (поредица) – Корнелия Функе
“Мисия Лондон” – Алек Попов
“На копието ти, любими” – Бинка Пеева
“Небесните пасбища” – Джон Стайнбек
“Неделният клуб по философия" – Алегзандър Маккол Смит
“Нищо общо” – Дженифър Уайнър
“Отвъд килера” – Уилям Уортън
“Очите” – Марко Семов
“Пеперудата" – Анри Шариер
“Петата планина” – Паулу Коельо
“По пътя” – Джак Керуак
“Порно” – Ървин Уелш
“Пот” – Жоржи Амаду
“Празникът на козела” – Марио Варгас Льоса
“Престъпленията на Шарлот Бронте” – Джеймз Тъли
“Раздавачът на щастие” – Лаура Ескивел
“Раят зад другия ъгъл” – Марио Варгас Льоса
“Реката” – Дико Фучеджиев
“Светът на трубадурите” – Симеон Хаджикосев
“Сексът и градът” – Кандис Бушнел
“Скъпа Сара Бернар” – Франсоаз Саган
“Стъклената река” – Емил Андреев
“Сърце тъй бяло” – Хавиер Мариас
“Състояние на страх” – Майкъл Крайтън
“Сянка по стъклото” – Йън Ървайн
“Татко” – Уилям Уортън
“Трейнспотинг” – Ървин Уелш
“Тръгвам си” – Жан Ешноз
“Улица Консервна” – Джон Стайнбек
“Фантастична светлина” – Тери Пратчет
“Фарс или никога повече самота” – Кърт Вонегът
“Чапаев и пустота” – Виктор Пелевин
“Шифърът на Леонардо” – Дан Браун
“Шлемът на ужаса” – Виктор Пелевин
Книги на български език онлайн:
http://www.e-bookbg.com/
http://www.truden.com/
http://bmanolov.free.fr/mylib/
Блогове за книги на български:
http://azcheta.blogspot.com/
http://alvinbg.blogspot.com/
http://booklovers.knigoteka.com/
http://www.zonkobg.blogspot.com/
http://bookparty.blogspot.com/