ДНЕВНИКЪТ - тема 100 - Да отслабнем всички заедно!

  • 34 697
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 154
Да се похваля - 55 килограма съм, започнах лятото от 61. Hug Свалям много бавно, но забелязах, че не ги и връщам, което ме устройва абсолютно. Записвам се само, за да ви мотивирам да имате търпение, резултатите винаги идват. Blush

# 721
  • Мнения: 2 275
Не мога да не се похваля: килограма, който "спечелих" с 10 дневната ваканция си замина за 2 дни. Друг път е било точно обратното. Знам,че не е бил истински, но е си е голям успех за мен.
По повод цигари, алкохол и здравословен живот, гледах тези дни един лекар ,който каза приблизително:
Много хора си мислят,че като не пият и не пушат водят здравословен живот. По-скоро здравословен живот е ,когато храненето и движението са основата и тогава малко алкохол и/или цигари не могат да окажат голямо влияние.
Това е без да приканва към пиене и пушене.
Аз лично спрях цигарите, като прочетох че при пушачките менопаузата идва по-рано. И от опит да, така е. При мен беше 3 години по-рано в сравнение с моята майка.

# 722
  • Мнения: 2 605
Моята менопауза ме споходи на 50 год, сравнително прилична възраст, цял живот съм пушачка.

# 723
  • Мнения: 157
Менипаузата е интересно животно. Ако имате малко азиатски ген (аз имам капчици монголска кръв), вероятността да ви споходи по-рано е по-голяма. В средната част на Азия мензисът идва и си отива по-рано спрямо Европа например. Арменска, грузинска, монголска, кавказка кръв. На моя приятелка й правиха редица изследвания след като мензисът й спря на 43 години и мирясаха след като лекарят й се сети да пита за ген. Тя има баба от Кавказ. Не претендирам за надеждност на този лекарски извод. Нещо подобно казаха и на мене.

# 724
  • Мнения: 2 275
Моята менопауза ме споходи на 50 год, сравнително прилична възраст, цял живот съм пушачка.
И моята, но на майка ми беше на 53 г.
Не, че съжалявам, де. Но нали знаете, че с положителното отпадане на месечните неразположения идват отрицателните отпускания на корем, вътрешна част на ръцете и т.н ,което пък води до по-големи спортни усилия точно за определени области. Ходенето 5-10 км на ден е абсолютно недостатъчно.

# 725
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Franie, обременяване не съм правила от доста години, но пък индекса инсулинова резистентност ми е 1.66, което е съвсем приличен резултат.

Аз не знам дали менопаузата при мен е настъпила все още (през октомври ми дойде 2 пъти), но другите симптоми на критическата ги имам. Цигарите пък ги спрях миналия януари.

# 726
  • София
  • Мнения: 11 689
И при мен този индекс нищо не показва. На гладно никога не съм имала проблеми с инсулин. Само с обременяване се вижда истинското състояние.

# 727
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, наливането с глюкоза на гладно ми е много неприятно. И само по себе си е голямо натоварване на панкреаса. Май ще го пропусна.

# 728
  • Мнения: 2 275
Ох, наливането с глюкоза на гладно ми е много неприятно. И само по себе си е голямо натоварване на панкреаса. Май ще го пропусна.
В западните страни не се прави натоварване. Във ФБ групата прочетох, че самото натоварване може да предизвика диабет 2, но не съм се задълбочавала по въороса.
Моята лекарка ме отряза, че нямало основание за такова нещо и не е прието по принцип да се прави. Не ми даде обяснение.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 689
Мен са ми правили в западна страна, аз не знам да има друг начин за установяване на ИР при инсулин в норма на 0-ва минута, както е при много хора, особено по-младите, които са хванали проблемът навреме. И да, гадно е на вкус, доста.
Диабет тип 2 чак да отключи не знам, опасно е, ако човек не си е проверил първо на 0-ва минута как му е, защото, ако тогава са му високи показателите и натовари с глюкозата, тялото не може да се справи. Моите лекари са ми казвали да не правя по-често от веднъж на година, година и половина.

Аз не карам никой да си прави, то трябва да има основание да се направи, но определено смятам, че тия индекси не показват неналичие на ИР. И ако някой има основание да смята, че има, е добре да вземе мерки дали с тест или не, защото ако е като при мен и Франи, когато се повиши на 0-ва минута, вече ще е късно.

# 730
  • Мнения: 2 275
На мен (във Франция) отказват дори инсулин на гладно. Нямало основание.
Може и да "работят " за фармацевтичната индустрия. Но за сметка на това всичките му там ехографии, скенери и подобни на всички органи и артрии/вени правят без проблем.

# 731
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гликирания хемоглобин не носи ли достатъчно информация? И ИР и нарушен въглехидратен толеранс едно и също ли е?
А случайно някой знае ли каква може да е причината за повишено желязо и занижен феритин?

# 732
  • Мнения: 252
Записвам си килограмите след 36 часов фаст и седмица с двукратно хранене след 16 часа- 62.5кг. На 1-ви февруари бях 67.5. За 3 седмици съм свалила 5 килограма и съм доволна. Когато се храня, ми се получава нещо като Зоната на око. За въглехидрати най- често използвам половин филийка ръжен хляб или хляб от лимец. Правила съм Зоната, като блоковете въглехидрати ми бяха от плодове или от огромни салати. Не съм се чувствала наситена и не съм издържала дълго.Моят опит потвърждава, че фруктозата от плодовете не изпраща сигнал на мозъка за ситост.Хляб не съм яла от 12 години, откакто родих и започна борбата с килограмите- само по Коледа си хапвах от питката. Сега му се наслаждавам, грешка е било, че се отказах напълно от него и го заменях с някакви сурогати от тахан и трици. Сънят ми се оправи, не ми се яде така зверски сладко и шоколад. Tanya_79 Flowers Bouquet !
        Остават ми още 4 килограма до желаното тегло 58кг. Продължавам с фаст 19:5 и един път седмично 36 часов фаст. Успех на всички!

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 10:55 от Catley

# 733
  • Мнения: 2 275
Браво!
Хляба не е толкова страшен (лошото е хляб "обогатен" с глутен и за хора, които имат проблем с него). По-важно е гарнитурата на хляба. НЕ Е добре с конфитюр,  но си е без проблем (за здрави хора) с масло, сирене /кашкавал,  шунка , маслини.... Пише си го дори във "ВМНВХ за начинаещи" (от Андреас, преведено от Шоки), но кой да чете.
Гледах едно късо видео (с превод на руски) от доктор Берг. Привлече ми вниманието с коремна гимнастика. Към края говори и за коремните мазнини, подчертава, че не трябва да се прекалява с мазнините за да черпи тялото от запасите си. Естествено,  като привърженик на кето говори и за въглехидрати по 10 г, но то зависи от цели, състояние и всеки си преценява. За протеини нищо не говори.

# 734
  • Мнения: 7 875
Catley, само така! Браво!
Така набедените за лоши "въглени" хич не са толкова страшни, стига да се подхожда към тях разумно и с разбиране. Wink


Браво!
Хляба не е толкова страшен (лошото е хляб "обогатен" с глутен и за хора, които имат проблем с него). По-важно е гарнитурата на хляба. НЕ Е добре с конфитюр,  но си е без проблем (за здрави хора) с масло, сирене /кашкавал,  шунка , маслини.... Пише си го дори във "ВМНВХ за начинаещи" (от Андреас, преведено от Шоки), но кой да чете.

Ами виж на какво е заприличала темата последните месеци/ година... От любимо и полезно четиво преди време, сега влизам там буквално от дъжд на вятър и скролвам набързо, четейки по диагонал. Зачитам се единствено, ако мерна, че са се разписали определени потребители, списващи активно преди и които наистина са помагали с адекватно отношение, въпроси, отговори и съвети.

Общи условия

Активация на акаунт