Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 27

  • 21 887
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Скрит текст:
[quoteauthor=the_demon link=topic=1198788.msg40633510#msg40633510 date=1587895590]
Нещо за това?


10 Причини да НЕ прилагаме Кето-диета дългосрочно
От John Douillard, 19 май, 2018
Диетичното махало отново е в движение, а поредният хит на деня е кетогенната диета. Говорим за хранене в изобилие с месо от животни, хранени с трева; яйца; зеленчуци, растящи над земята; масло и сирене ....
Все повече хора в момента изпробват тази високо-протеинова, високо-мазнинна диета с цел бързо сваляне на килограми, повишаване на енергията и подобряване на настроението, както и с цел постигане на онези изсечени плочки на корема, по които всички въздишат. (4,8)
Кетогенните диети, както и другите ниско-въглехидратни режими като Аткинс и Палео предполагат да се приемат само до 50 грама въглехидрати дневно, т.е. максимум 4% от приеманите хранителни вещества. Останалата част от храната се състои от големи количества мазнини и променливи количества протеини. (1,7) В по-крайните си разновидности кето-диетите може да включват до 70-80% мазнини.
И докато тази диета наистина може да Ви помогне да се отървете от доста килограми и да Ви донесе някои краткосрочни ползи, да се придържате към нея в дългосрочен план може да Ви причини сериозни неприятности.
Ето ги 10-те риска, с които трябва да сте наясно преди да започнете кето-диета:
1. Повишен риск от неалкохолно омазняване на черния дроб и инсулинова резистентност.
Кетогенната диета е свързана с развитието на тези две състояния.
2. Загуба на тегло, но и намаляване на мускулната телесна маса
Изследванията показват, че след 12 седмици на кетогенна диета, загубата на тегло е значително по-голяма от колкото при мишките, хранени със зърно, но за сметка на мускулната телесна маса.
3. Увеличен риск от рак на дихателните пътища и на дебелото черво
Проучванията сочат, че при мъже на ниско-въглехидратна, високо-протеинова диета се наблюдава завишен риск в тази посока (10)
4. Увеличаване на коремните мазнини
При мишки, хранени кетогенно, се наблюдава 30% увеличение на висцералните (коремните) мазнини, в сравнение с мишки, хранени със стандартна храна. (2) Изпробвани са и двата варианта на кетогенна диета: високо-протеинов/високо-мазнинен и високо-мазнинен/ниско-протеинов. (2) Най-общо, след 5 седмици на този режим се наблюдава завишено образуване на мазнини, в сравнение с мишките, хранени със зърно. Това показва, че въпреки загубата на тегло, тялото все пак складира излишната мазнина като телесни мазнини по същия начин, както прави това с излишните въглухидрати. (1,3)
5. Възвръщане на загубеното тегло
Дългосрочните резултати от кетогенната диета всъщност показват възвръщане на изгубеното тегло. През първата седмица се наблюдава първоначална загуба на килограми, но след 18 седмици теглото се връща до първоначалната си позиция и започва постепенно да се покачва.
6. Намаляване на ползите с времето
Пак ще повторим, че кетогенната диета носи многобройни краткосрочни ползи, като намаляване на теглото, ИТМ, коремната обиколка, систоличното и диастоличното кръвно налягане, нивото на триглицеридите, плазмената глюкоза на гладно и HbA1c (гликирания хемоглобин); повишаване на HDL („добрия“) холестерол, без да се наблюдават промени в LDL („лошия“) холестерол. Но авторите и на трите мета-анализа загатват, че тези ефекти имат ограничен срок на действие и с времето намаляват. (1)
7. Повишен риск от втвърдяване на артериалните стени.
Втвърдяване на артериалните стени се наблюдава при деца и млади хора, лекувани с кетогенна диета. То е ранен индикатор за риск от сърдечно-съдови заболявания. (6) Артериите са възстановили нормалното си състояние след 1-2 години хранителна терапия.
8. Странични ефекти при деца с неврологични проблеми
Изследванията сочат, че деца с неврологични проблеми, лекувани чрез кетогенна диета, отчитат редица странични ефекти като запек, хипогликемия, гастроезофагеален рефлукс, камъни в бъбреците, нарушения в растежа и ацидоза. (6)
9. Повишен сърдечно-съдов риск
Изследванията, извършени върху ниско-въглехидратните, високо-протеинови и високо-мазнинни диети, ги съврзват с повишаване риска от сърдечно-съдови заболявания. (10) Въпреки че кетогенната диета показва някои подобрения в липидния профил, в повечето случаи се наблюдава завишаване на общия и лошия холестерол. (6)
10. Арктическия ген
Накрая ще отбележим, че единствения народ, доближили се максимално до кетогенната диета в естествени условия, са Инуитите в Арктика, които естествено са се хранили с много мазна, ниско-въглехидратна храна, състояща се предимно от тюленова мас и риба. Но те са развили специфичен ген, които не им позволява, въпреки този начин на хранене, да навлязат в кегогенеза (кетоза). (9) И тук неизменно напира въпросът: Защо единственият народ, който естествено се храни кетогенно, притежава ген, който блокира кетогенезата, ако кетогенната диета е здравословна?
Акценти
Кетогенната диета е вариант на гладуване, при което драстично се ограничава приема на въглехидрати и тялото е принудено да използва като гориво изгарянето на мазнини.
В природата това се случва всяка пролет и в еволюционен смисъл, това трябва да правим и ние всяка пролет. Пролетната кетогенеза, обаче, не се задейства чрез високо-мазнинна диета, а чрез сериозно ограничаване на приеманите калории и намаляване на мазнините.
Изследванията определено показват, че има краткосрочни ползи от кетогенната диета. Но резултатите от дългосрочните изследвания, които едва сега започват да се публикуват, сочат, че този режим може да е в най-добрия случай краткосрочна стратегия и след дълъг период на тази диета, се наблюдават увеличени рискове и намаляване на ползите.
Използвани източници
1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5452247/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3119109/
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2980360/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17299079
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26170063/
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4325592/
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782363/
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782363/
9. https://medicalxpress.com/news/2015-09-high-fat-diet-cold-profound-effect.html
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16849880
Любезно преведено от Ивелина Вълканова
[/quote]

Почвам наред и право куме в очи.

1. Да, има риск от омазняване на черен дроб и вътрешни органи, но само ако наддаваме тегло с кетогенна диета или ако не приемаме достатъчно омега 3 и качествени мазнини. Рискът съществува, при равни други условия и при ВВ режим. Повечето от нас са на същите или по-ниско калории когато се храним кетогенно и съответно не си омазняване вътрешните органи. Ако случайно ги омазним няма проблем да клъцнем мазнините до минимум и маста да я изгорим набързо. Навсякъде се тръби да се яде повече протеин ако искаме да сложим телесна маса. Нормално, мускулите се правят от протеини. Същото важи и когато сме ВВ.

2. Не ми се четат пак проучвания върху мишки. Мишките имат малък, спрямо телесната маса мозък, който не се нуждае от много кетони и съответно неизползваните се складират като мазнина. Ефектът не е същия когато им дадат и омега 3.

3. Рискът от рак на дебелото черво се увеличава с намаляване на консумираните фибри. Консумирах повече фибри когато се хранех кетогенно отколкото като се хранех ВВ. Да, увеличава се когато гълтаме протеин на прах и ядем мас с лъжица. Ако включим много треви този риск намалява.

Рак на дихателни пътища. Може би се дължи на това, че няма достатъчна лубрикация и изсъхват. Затова консумираме и пием витамин Ц. В условия на липса на ВХ той прави същото, но ако не се празним периодично от ВХ не влиза в клетките. Мазнините също му пречат. Решението е пости и вит Ц през това време.

Зависи и от ген. Хората с муковисцидоза се чувстват добре на кето, точно заради намаленото производство на мукус в бели дробове.

ИР и хиперинсулинемия са доказани фактори за развитие на рак на бял дроб.

4. Никой не твърди, че излишната мазнина не се складира като мазнина. Хранените с мас и протеин мишки са подложени на стрес, нямат избор, може би не могат да преработят и употребят маста, но я складират, хранени са с мазнини, които техния вид не обработва правилно. Същото важи и за хора. Вчера в темата писа слабо момиче, яло хляб с маргарин, спортуващо, но с ИР.

5. Въх, уплаших се. Теглото се връща при ядене на повече калории от необходимото, липса на двигателна активност, ядене на боклуци, да. Никой не е вързан да седи на кетогенна диета след като отслабне, след като намери друг, по-подходяща режим. Да, качвала съм 5-6 кила и съм ги сваляла след диетата, но никога повече не омазних дроб, а преди кетогенната да, на същите кила беше мазен. Просто сега внимавам с вида на мазнините, но не ги меря с капкомер. Преди кетогенната заради ИР не съм била на кетогенна и не мога да я виня за омазняването на моя дроб. 99% от новодиагностицираните с мазен дроб не са помирисвали кетогенна по простата причина, че алкохолът и високият инсулин изобщо не ни позволяват да влезем в кетоза. Дрън дрън дрън. А, и 5+ години след кетогенната съм на килата, на които я приключих +/-5 без да внимавам особено колко калории изяждам и хранейки се основно ВВ. И това никоя друга диета не го постига.

6. Да, с времето ползите намаляват, разбира се, защото тялото привиква и започва да гори мазнините директно, без да ги превръща в кетони. С времето, обаче, намаляват и килата и вече имаме повече избор. Времето в кетоза ми позволи да си отворя очите, да стана от леглото и да мога да ходя. При мене кетогенна беше необходима за не повече от 1.5-2 месеца. Не съм непрекъснато на нея. Без нея аз нямаше да успея.

Да, при някои хора има увеличение на лоши мазнини и лош холестерол, но това се дължи на факта, че не понасят мазнини с нечетен брой въглерод във веригите (май беше), нямат достатъчно омега 3, ниацин, йод, ATP кофактори. Няма проблем да минат на друг вид хранене. Срещала съм точно 10-15 такива от хилядите във форуми и групи и обикновено не са от европейски произход.

7. Повишеният риск от втвърдяване на стени на кръвоносни съдове може да се предотврати с витамини, така че да не се стига до друга хранителна терапия след диетата. Б комплекс, Ц и други.

8. На децата се дава редовно цитрат и се следи киселинност на урина, така че да не се подкислят излишно и да не направят камъни в бъбреците. Това важи и за възрастни и го пише в Уикипедия в статията за кетогенната. Да, растежът им се понижава, но това са деца с непрекъснати епилептични припадъци, които не се повлияват от лекарства. Никой не слага нормално дете на кетогенна. Костна плътност се оправя след това, даже при възрастни. За запек има лесни решения. Хипогликемия та не е проблем когато има кетони. Дрън, дрън, дрън.

9. Това в дългосрочен план е вярно, но ако след време превключим на друга диета не е. Свързано е с вида на мазнините и количеството им.

10. Пълна лъжа. Ескимосите не произвеждат кетони когато си ядат традиционната за тях храна от сурова риба, месо и водорасли и горски плодове. Те са адаптирани към това хранене. Когато ядат за известно време ВВ храна, като нас и след това се върнат на високо протеиновата традиционна диета в урината им първоначално има кетони, точно както имаше в моята преди месец. Вече няма. Проучването за ескимосите е от 1954г, но не се сещам за автора. При интерес мога да го потърся.

В обобщение - при хората кетозата е временна адаптация към използуване на мастни киселини.

Защо аз никога няма да се храня кето генно в дългосрочен план?

1. При нормален инсулин не виждам смисъл. Наближавам менопауза и не искам да си причиня намаляване на костна маса. Докато имах висок инсулин, на кето той ставаше нормален. Като е нисък и го сваля още ще си намаля костната маса заради малкото анаболни хормони, които в момента произвеждам.

2. Не искам да губя възможността да влизам в кетоза. Може пък да ми потрябва.

3. След менопауза  не е особено удачна за общото здраве ако жената е здрава и с инсулин в норма.

Това е диетата, която ме избави от хиляди болежки, ушна инфекция, често пикаете като хахава, шум в ушите, капеща коса, СПКЯ, наднормени мазнини, най-вече в черен дроб, болки в стави, щракане на стави, главоболие, повдигане след ядене и много други. Ям кето понякога и ако кача кила и искам да ги сваля - задължително кето.

А който го е страх от мазнини, но не понася въглехидрати - гладна диета? Губи се мускул, но трепе лоши бактерии в червата и чисти болни, ракови, дефектни клетки. Е, губят се мускули.

Извинявам се за двата поста един след друг, но ако направя един става дълго.

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 23:49 от Nevena Virolan

# 706
  • Варна
  • Мнения: 728
Невена, понеже ми стана интересно за омазнения черен дроб. С какви изследвания се установява?

Ще споделя и моите наблюдения днес, относно пикливите моменти - точно 10 пъти, от 00:00ч на 27.04 до 00:00ч на 28.04.
Ставане в 07:30
Закуска - кафе със сметана
Обяд - две варени яйца, половин бутче, половин домат
СЗ - кисело мляко с тиквени семки и канела + ягоди + още едно кафе
Вечеря - 1 бутче със маруля за салата
Чиста вода около 1.5
Спорт днес - 0 мин Flushed
Миоки, според мен има вярно в това което казваш за изчистването от водата, защото аз това по - често уриниране го забелязвам в дни в които приемам по - малко въглехидрати. Лошото също е, че обикновено вечерям късно и както ти, обичам да соля храната, поради което се нагълтвам след вечеря с поне две чаши вода. Нощем обаче ставам обикновено веднъж.
Абе 10 пъти не знам колко е зле, ще направя експеримент в други дни как е, ще проследят да видя как се влияе от храната.

# 707
  • Мнения: X
Относно пишкането, чела съм, че е нормално веднъж на 3-4 часа.Естествено, ако човек не пие вода с литри за деня.
На кето-диета май изобщо не съм била....защото изобщо не съм спирала плодовете, най-малкото.
Но вече пета година съм на ВМ НВХ.Негативи до тук, никакви.Само ползи.
Кг също сами си се поддържат на едно ниво, без да се налага да следя каквото и да било.
Храната-меса, риби, яйца, зеленчуци, масла...плод почти всеки ден.Ядки рядко, не ги обичам особено....По поводи-ям от страшните, ужасни и вредни десерти.   Smiley  торти, пасти, бисквити, каквото има.Ама не си го слагам на сърце, рядко е, не е ежедневие.
По Великден например, доволно ядох козунак, поне 3-4 дни....няма поражения, не и трайни.
Сега, най-вероятно заради все по-топлото време, сутрин не ми се яде....по 1-2 кокосови кафета до към 12-13 часа.Обядвам месо/риба, основно с домати и маслини.Следобед кафе+плод, ако ми се яде...вечерята е лека-сирена/кисело мляко/таратор.....
От вчера разрешиха велоалеите, та смятам редовно да се мятам на колелото вече.

# 708
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Франсоаз, поздравления. След като си свалила килата (30 май бяха) и нямаш циркулиращи в кръвта излишни мастни киселини, храниш се изокалорично, един плод на ден няма да те килне обратно. На мене ми прилича на кето хранене. Ти плода докато го изядеш и си го изгорила. Технически, в момента мога и филия хляб да изяждам с две яденета и да си седя в кетоза. Е, става дума за черен хляб с ядки, де. Около 37 гр ВХ има на 100 грама хляб, но има вътре и фибри.

Би ли споделила какво се подобри и изчезна с диетата и как се промениха показатели като инсулин, КЗ, холестерол? Помня, че свали кръвното.

Благородно ти завиждам за плодовете и винцето. Не ги понасям все още, а може и да си въобразявам.

# 709
  • Мнения: 17
Здравейте, трябва да правя изследвания и разгледах ценовите листи на няколко лаботоратории, но ме объркаха наименованията на изследванията.
Хома индекс и ИРИ едно и също ли е?
Както и Глюкоза и Инсулин, същото ли е като ОГТТ+ инсулин?
Благодаря предварително.

# 710
  • Мнения: 822
Ето още една статия за модерната кето диета с плюсове и минуси.
Изкоментирайте дали при влизането в кетоза имате тези отрицателни симптоми. Мерси.

# 711
  • Мнения: 18 542
Ето още една статия за модерната кето диета с плюсове и минуси.
Изкоментирайте дали при влизането в кетоза имате тези отрицателни симптоми. Мерси.
Още от отговорът на първия въпрос, става ясно, че статията не струва.
това
In ketosis, the fatty acids are not completely burned to make ATP, so you make less energy.
не е вярно
Просто тази статия не е обективна и от километри мирише какво е личното мнение на автора.
Не може някой който има претенции да е обективен и с претенции за информативност, на въпрос
What do you consider the pros and cons of this eating plan?
първият отговор да е
With this eating plan the cons greatly outweigh the pros.

Оф, пълно е с лъжи и манипулации. Направо се нервирам като чета такива глупости на куб. 

Отрицателни симпоми имах в началото докато превключа на мазнини. След първите няколко седмици нямам нито слабост, нито сърцебиене, а след година и нещо нямам пропускливи черва, не страдам от липса на полифеноли, не правя хипогликемии, имам повече мускули, спя чудесно, спокойна съм, не се нервирам лесно, косата ми започна да се възстановява, не ме болят ставите, не правя адема (не задържам излишни течности и не ми се подуват краката в топло време) и т.н. и т.н.

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 20:50 от Миоки

# 712
  • Мнения: 32 281
Здравейте, трябва да правя изследвания и разгледах ценовите листи на няколко лаботоратории, но ме объркаха наименованията на изследванията.
Хома индекс и ИРИ едно и също ли е?
Както и Глюкоза и Инсулин, същото ли е като ОГТТ+ инсулин?
Благодаря предварително.

Не знам коя лаботория гледаш и какво искаш да пускаш.
Ако ще правиш огтт, трябва да искаш освен кз, на всяко боцкане да ти се изследва и инсулина. Това задължително трябва да им го кажеш, защото често се правят на ударени и пускат само кз.
ИРИ не съм сигурна какво е. Май инсулин на гладно, но не знам.
Хома индекса се смята само от резултатите на гладно и не е надежден.
Ако за пръв път ще пускаш трябва обременяване с глюкоза в което да има и на трите вземания на  кръв кръвна захар и инсулин.

# 713
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Ето още една статия за модерната кето диета с плюсове и минуси.
Изкоментирайте дали при влизането в кетоза имате тези отрицателни симптоми. Мерси.

Де ги намирате тези глупости? Половината от написаното изобщо не е аксиома за 100% от хората, камо ли при ИР. Като започнем от влизането в кетоза за два три дни, което е абсолютно невъзможно за дебел човек с диабет 2 или тежка ИР, минем през невъзможността да се ядат много калории на кетогенна диета (изяждам по 3-4000 без проблем и без да се подувам когато ми трябват и даже и Питър Атия успява да си набави по 5000 калории като спортува активно) и стигнем до прословутата липса на фибри. Искате фибри - идете и вижте колко ВХ има в 100 грама цвекло, колко фибри, извадете половината от фибрите от общите ВХ и го изяжте на 2 хранения. За желаещите фибри магданозът, марулята, целината и зелените чушки, както и резенето, керевизът, спанака, копривата, броколи и кориандър предлагат предостатъчно фибри, витамини, ензими ако са сурови.

Почвам наред и се надявам да е за последно:

Acetone is one of the ketone bodies produced during ketosis. Acetone is also the primary chemical in nail polish.да има ацетон в лакочистителите. В препаратите за почистване на миялна и перална от котлен камък има лимонена киселина, а в тези за кенеф даже има вода. Дай да не пием вода и да не ядем лимони.

A ketogenic diet increases calcium loss from bones. колкото калций се получава от храна при кетогенна, при никоя друга не се получава. Организмът дърпа калций и магнезий когато не ги получава с храна, а това често се случва при ВВ хранене. ИР увеличава рискът от остеопороза. Никой не кара нормални хора да седят дълго на кетогенна. А и нали се пият електролити и цитрат точно за да не се дърпат от кости.

High levels of dietary fat on a ketogenic diet will reduce the likelihood of using stored body fat for energy unless you have significant calorie restriction at the same time. Ми като видим, че не сваляме на дадено количество мазнини ги намаляваме. Елементарно, Уотсън

Lack of ATP production on a ketogenic diet makes it easier to become fatigued with mild exercise. Ако дебелаците с ИР можеха да отслабнат със спорт, без кето нямаше да се сложат на нея. Повечето ИР не правят или изобщо не могат да правят никакви упражнения, така че теорията издиша. С времето се привиква, разбира се и ефектът изчезва. Тренирани, здрави, кетоадаптирани атлети си тренират на кето и свикват.

After seven days on a keto diet, eating a single “cheat meal” (one high in carbohydrates) causes damage to the blood vessels.  Вярно е и точно затова съветваме да не се излиза и да не ядем ВХ докато сме кето. След което да има гладен ден или поне 18 часа пост и тогава ВХ

Lack of polyphenols on a ketogenic diet makes it difficult to activate the genes required to optimize your metabolism by improving the efficiency of the mitochondria in converting fat into chemical energy (ATP). Дрън, дрън, дрън. Нали затова пием допълнително ATP cofactors, метилни групи Итн. А и полифеноли може да се набавят на кето. В броколи, червено зеле те не липсват

There is no difference in weight loss on a ketogenic diet compared to a low-fat, high-carb diet in long-term studies. Ако няма ИР няма разлика, да. Разлика има в метаболизма, който след некетогенна диета е силно понижен. Кой иска да си го причини?

Careful studies have demonstrated there is no "metabolic advantage" on a ketogenic diet and that the fat loss on the ketogenic diet is the same as a low-fat, high-carb diet with the same number of calories in the short-term. Да, но за да достигнем дългосрочния план трябва да почнем да сваляме, а висок инсулин не ни го позволява е началото. При мене изобщо не беше същото. На 1200 балансирана качвах, а на 1500-2000 кето свалях.

Lack of fermentable fiber due to lack of carbohydrates leads to compromised gut health and increased likelihood of developing a leaky gut (condition in which bacteria and toxins can "leak" through the intestinal wall), which can become a significant source of inflammation. пусти фибри. Кило маруля, връзка магданоз и малко целина решават въпроса. Кето са. Предотвратява се гниенето в червата и патогени, които се хранят със захар. Кето намалява някои възпаления, може да увеличи други и това е индивидуално.

Build-up of cortisol levels to convert muscle mass to glucose for the brain which is the preferred fuel source for the brain.  Excess cortisol increases insulin resistance which makes you regain the lost weight body as fat, depresses the immune system making you more likely to get sick, and destroys memory cells in the hippocampus. да, вдига кортизола, което за хора с нисък кортизол е добре. Ясно е, че при висок кортизол тази диета не е подходяща или кортизолът трябва да се постигне с медикаменти. ИР не пречи при кето, защото ВХ и без това няма.

Който се страхува от кетогенна диета и има воля спокойно може да пробва воден глад 😁😄. Ето, вчера имах гладен прозорец от 18 часа, днес вече съм на 20 часа глад и скоро ще правя воден пост.

100 пъти писахме как да се избегнат неприятните симптоми при влизане в кетоза. На първа страница има графика, която обяснява намалената възможност на ИР и диабетици 2 да произвеждат кетони. За тях има готови кетони и мазнини, които се пият. Останалите бавно заменяме ВХ с протеини и ядем често и по малко. Пием соли, цитрати, витамини, минерали.

Ако неразположението персистира се намаляват леко протеини и се увеличават временно ВХ. Всичко това се прави на същите или увеличени калории. Калории се намаляват ако е необходимо само когато сме в стабилна кетоза.

финтифлюшка, искаш ОГТТ с трикратен инсулин и трикратна захар на 0,1,2 часа. HOMA не ти е нужен, той лесно се изчислява, но някъде е включен в пакета. Ако ще го плащаш отделно не ти трябва. Напиши инсулин и глюкоза и има калкулатори, които ти дават стойността.

# 714
  • Мнения: X
Да, свалих над 30 кг, за около две години. КЗ, инсулин, холестерол, триглицериди, паднаха. Оправих желязодефицитна анемия само с храна, поне два пъти седмично ядях дроб, сега 3-4 пъти месечно. Псориазиса ми се изчисти, повече от две години е в ремисия, не се появява. Имах сенна хрема от около 25 години, последните 3-4 години и тя не се обажда. Някъде назад съм писала от какви стойности съм тръгнала, и последните изследвания.

# 715
  • Мнения: 18 542
И ще добавя в отделен пост, че да го прочетат тези които вече са ми прочели предния пост и няма да се върнат на него - съвети от продавачи на добавки, отностно храненето, нямам никакво доверие и не бих  приела на сериозно.

# 716
  • Мнения: 27 758
На първа страница има формулата за изчисляване на ХОМА индекса.
ИРИ е инсулин на гладно, да. Месеци наред се опитвах да изследвам инсулин на гладно, накрая  лаборантките все пак се сетиха, че е ИРИ Joy

# 717
  • пак там
  • Мнения: 2 885
В някои лаборатории се казва серумен инсулин. Не зная разликата, винаги съм казвала "серумен", изследвала съм го в Цибалаб.

# 718
  • Мнения: 17
Здравейте, бихте ли направили коментар на изследванията ми? Какво ще кажете?
Утре съм на контролен, но все пак и вашето мнение.
Благодаря!

Тат - 1.94 IU/ml (реф. Ст <4.11)
Фт4 - 0.850 ng/dl (реф.ст 0.700-1.480)
Тсх - 1.080 uIU/ml (реф. Ст 0.350-4.940)
Мат - 0.82 IU/ml (реф. Ст 0-5.61)
Фт3 - 2.47 pg/ml (реф ст 1.880-3.180)

Глюкоза
0 мин - 5.39 (3.3-6.0)
60 мин - 5.99 (<10)
120 мин - 5.21  (<7.80)

Инсулин
0 мин - 19.5 (3,0-25,0)
60 мин - 79.1(18-276)
120 мин - 49.4 (16 - 166)

Ако правилно смятам хома индекса излиза :4.67

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 16:27 от fintiflushkaa

# 719
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
финтифлюшка, в първия пост са обяснени идеалните стойности на инсулин и захар както и до колко пъти е нормално да скача инсулина. Имаш типична ИР с ужасен инсулин на гладно. Изчети първия пост и започвай да действаш в посока диета, магнезий итн. Щитовидните са ти идеални предвид тежката хиперинсулинемия. Моите бяха същите но с Т3 на горна граница. Т4 е нисък заради ИР. Захарта ти е супер (предвид ИР). За около 2 години всичко ще е в норма ако положиш усилия 2-3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт