27 юли до 12 август 2012
Уенлок и Мандевил
Ето броя на българските олимпийци в последните 6 олимпиади и медалите, които са спечелени от тях:
Сеул 1988 182 олимпийци 35 медала
Барселона 1992 149 олимпийци 16 медала
Атланта 1996 114 олимпийци 15 медала
Сидни 2000 101 олимпийци 13 медала
Атина 2004 98 олимпийци 12 медала
Пекин 2008 72 олимпийци 5 медала
Лондон 2012 ?? олимпийци? ? медала
БЪЛГАРСКАТА ОЛИМПИЙСКА ДЕЛЕГАЦИЯ ЗА "ЛОНДОН 2012"
/Възможни са минимални промени/
Стефка Костадинова Председател на БОК, Ръководител на Делегацията
Белчо Горанов Генерален секретар на БОК, Зам. Ръководител
Румяна Динева Директор на Българската Олимпийска Мисия в Лондон
Валентин Йорданов Заместник директор на Българската Мисия.
СПОРТИСТИ
Бадминтон /1/
Петя Неделчева
Бокс / 4/
Детелин Далаклиев – кат 56 кг
Александър Александров – кат 49 кг
Тервел Пулев – кат 91 кг
Стойка Петрова – кат 51 кг
Борба /9/
свободен стил
Радослав Великов - 55 кг
Анатоли Гуйдя - 60 кг
Леонид Базан - 66 кг
Кирил Терзиев - 74 кг
жени
Станка Златева - 72 кг
класически стил
Александър Костадинов - 55 кг
Иво Ангелов - 60 кг
Христо Маринов - 84 кг
Елис Гури - 96 кг
Вдигане тежести /2/
Иван Марков - 85 кг
Резерва: Стоян Енев - 62 кг
Милка Манева - 63 кг
Резерва: Румяна Петкова - 69 кг
/Квотите не са поименни. Двама души, унизително малко за българските щанги, ще бъдат посочени до 4 юли/.
Ветроходство /2/
Ирина Константинова уиндсърфинг клас RS:X
Йоан Колев уиндсърфинг клас RS:X
Волейбол /12/
/Окончателен списък - на 4 юли/
Спортна гимнастика /2/
Йордан Йовчев
Ралица Милева
Художествена гимнастика /7/
ансамбъл
Силвия Митева
Джудо /1/
Мартин Иванов до 66 кг
Кану Каяк /1/
Мирослав Кирчев К1 1000
Колоездене /2/
Данаил Петров колоездене шосе
Мартин Грашев
Резерва: Николай Михайлов
/Квотите не са поименни. Участниците ще бъдат определени на 4 юли/
Лека Атлетика /7/
Ивет Лалова А нормативи 100 и 200м,
Ваня Стамболова А нор. 400м и 400м с препятствия
Венелина Венева А норматив скок височина
Андриана Бънова А норматив троен скок
Виктор Нинов Б норматив скок височина
Георги Иванов Б норматив гюлле
Радослава Мавродиева Б норматив гюлле
/Б-нормативите не са гарантирани - те трябва да бъдат утвърдени от съответна олимпийска комисия в дадения спорт/.
Плувни спортове /5/
Екатерина Аврамова А нор 200м гръб, Б норм 200 гръб
Нина Рангелова Б норматив 100, 200 и 400м св ст
Петър Стойчев маратон
Мартин Желев Б норматив 100м гръб
Венцислав Айдарски Б норматив 1500м св ст
Спортна стрелба /4/
Мария Гроздева 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антоанета Бонева 25 м пистолет, 10м въздушен пистолет
Антон Ризов 10 м въздушна пушка, 50 м пушка
Петя Луканова 10 м въздушна пушка, 50 м пушка
Стрелба с лък /1/
Явор Христов
Тенис /2/
Цветана Пиронкова сингъл
Григор Димитров
Фехтовка /1/
Маргарита Чомакова сабя
Общо състезатели: 63
ТРЕНЬОРИ
Бадминтон: Орлин Цветанов
Бокс: Михаил Таков, Павел Сяров
Борба: Симеон Щерев, Александър Нанев, Михо Дуков, Братан Ценов, Стоян Добрев.
Вдигане тежести: Иван Иванов, Кристияна Колева,
Ветроходство: Явор Колев, Никола Александров
Волейбол: Найден Найденов , Георги Петров, Камило Плачи
Спортна гимнастика: Илко Гиров, Красимир Дунев
Джудо: Георги Георгиев
Кану-каяк: Петър Мерков
Колоездене: Красимир Коев
Лека атлетика: Роберто Бономи,Георги Димитров,Атанас Иванов
Плуване: Георги Дангалаков, Красимир Туманов
Спортна стрелба: Валери Григоров, Христо Маринов, Веселин Петков
Стрелба с лък: Пламена Миткина
Тенис: Кирил Пиронков
Художествена гимнастика: Илиана Сиракова, Ина Димитрова, Мариела Пашалиева, Силвия Митева
Фехтовка: Георги Чомаков
Лека атлетика: Добромир Карамаринов
Барба: Валетин Савов
Волейбол: Любо Ганев
ЛЕКАРИ
Стефан Стругаров Главен лекар на Българската Олимпийска делегация
Ангел Лозанов Лека атлетика
Иван Иванов Бокс и Щанги
Мариела Сиракова Художествена гимнастика
Динко Захариев Волейбол
МАСАЖИСТИ
Христо Иванов за всички спортове
Баязид Махмуд Борба
Цветелин Мишовски Художествена гимнастика,
Александър Върбанов Волейбол
ТЕХНИЧЕСКИ ЛИЦА
Лека атлетика: Велина Цекова
Художествена гимнастика: Людмил Коцев /хореограф/
ОЛИМПИЙСКИ СВЯТ И МЕДИИ
Олимпийски Медиен Свят: Вера Аткинсън
Прес-аташе: Тодор Шабански
Олимпийски институции и администрация: Камелия Игнатова
Офис-директор: Лилия Пандурова
Протокол: Християн Янков
Връзки - В Уикипедия, заедно с програмата по спортове
ПРОГРАМА И ТВ ПРОГРАМА ЛОНДОН 2012г.