Жената Везни - 5 част

  • 55 093
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 390
Преговарящ  тип

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 18:10 от *Камея

# 706
  • Мнения: 13 082
Май всички сме интроверти.

Аз си позволявам да давам непоискани съвети на една,две много ама много близки близки приятелки. На останалите хора избягвам да давам,дори и да ми искат.За себе си не искам съвети и много ама изключително много мразя да ми дават непоискани съвети и да ми се натрапват по този начин  в личното пространство.

# 707
  • България
  • Мнения: 6 241
Май всички сме интроверти.

Скрит текст:
Аз си позволявам да давам непоискани съвети на една,две много ама много близки близки приятелки. На останалите хора избягвам да давам,дори и да ми искат.За себе си не искам съвети и много ама изключително много мразя да ми дават непоискани съвети и да ми се натрапват по този начин  в личното пространство.
Май не- и там сме различни  newsm78
"МИСЛЕНЕ
Този аспект показва как взаимодействаме с другите:

Интровертните личности (I) предпочитат самостоятелни занимания, мислят, преди да говорят и се изтощават от социалните взаимодействия.
Екстравертните личности (E) предпочитат групови занимания, мислят докато говорят и се зареждат от социалните взаимодействия."
*Камея, Ivllin, неЖност, Захарчето са Екстравертни личности- според теста  Grinning. (Те ще кажат, така ли се чувстват.)
За другите не виждам резултата.
Малко е сбутано обяснението- има бутон, пише "Нашата теория", но линкът ми не отвежда до там- явно не работи коректно.
Пускам в скрития текст:
Скрит текст:
НАШАТА ТЕОРИЯ

Често първият въпрос, който хората задават, след като попълнят нашия личностен въпросник, е: “Какво означават тези пет букви?”. Имаме предвид, разбира се, онези мистериозни съкращения: INTJ-A, ENFP-T или ESTJ-A. Както може би вече сте прочели в статията Описание на личностните типовете или в другите безплатни статии на нашия уеб сайт, всяка буква означава специфична черта с допълнителен вариант, посочен в края. Преди да разгледаме въпросните черти обаче, нека направим кратка разходка из историята.

От зората на времето хората сме опитвали да се опишем и категоризираме по разнообразни начини. От четирите темперамента на древните цивилизации – сангвиничен, холеричен, меланхоличен и флегматичен, до най-авангардните тенденции в психологията, хората неумолимо са търсили добър и надежден начин да вкарат нещо толкова сложно и флуидно като човешката личност в един добре структуриран модел. Все още не сме постигнали това, въпреки че съвременните модели отчитат по-голямата част от личностните ни черти и често могат да предвидят с голяма доза сигурност каква е вероятността да се държим по определен начин при различни обстоятелства.

Добре е имаме предвид обаче, че независимо на кой модел разчитаме, личността ни е само един от множество аспекти. Нашите действия се влияят и от средата, опита и личните ни цели. В страниците Описания на типовете и Специални профили описваме как е вероятно да се държат хората от специфичен личностен тип. Трябва да помните обаче, че това са само индикатори и тенденции, а не категорични насоки или отговори. Резултат от 10% на определена черта се различава значително от резултат 80%. Поместената тук информация има за цел да вдъхнови личностното израстване и да спомогне по-доброто разбиране на другите, а не да бъде четена като евангелие.

Подходът ни се корени в две различни философски течения. Едното датира от началото на 20 в. и е създадено от Карл Густав Юнг, бащата на аналитичната психология. Теорията на Юнг за психологическите типове е може би най-влиятелната в сферата на типологията на личността и е вдъхновител на много различни теории, една от които – и нашата. Един от основните приноси на Юнг е формулирането на понятията интровертност и екстравертност. Теорията му твърди, че всеки човек попада в една от двете категории и се фокусира или върху вътрешния свят (интроверт) или върху външния (екстраверт). В днешно време тези термини обикновено се използват с различно значение, като екстравертността е синоним на добри социални умения. Оригиналните определения на Юнг обаче се фокусират върху това откъде човек черпи енергията си. В този смисъл интровертността не предполага срамежливост, също както екстравертността не означава непременно добри социални умения.

Освен интровертността и екстравертността, Юнг формулира и допълнителни понятия. Най-съответстващите на нашата теория са т.нар. преценяващи (мислене или чувства) и възприемащи функции (сетивност или интуиция). Според Юнг, всеки човек предпочита една от тези когнитивни функции и разчита най-вече на нея в ежедневието си. Другите функции обаче също имат своето място и могат да излязат на повърхността в зависимост от обстоятелствата. Функциите се определят от нивото на интровертност или екстравертност на човека. Например някой, чиято доминантна функция е интровертното чувстване най-вероятно ще мисли различно от човек, воден от екстравертното чувстване.

През 20-те години на 20-ти век теорията на Юнг е забелязана от Катрин Кук Бригс, която по-късно става съавтор на един от най-широко използваните личностни индикатори днес – Типологията на Майерс-Бригс® (MBTI®). Бригс, учителка, интересуваща се от типологизирането на личността, създава собствена теория на типовете още преди да научи за трудовете на Юнг. Заедно с дъщеря си, Изабел Бригс Майерс, тя разработва удобен начин да опише как всеки един човек подрежда по важност юнгианските черти. Така се раждат и четирибуквените съкращения.

Като диференцираме личностните характеристики и типове в този модел, в тази статия ние няма да се задълбочаваме в концепциите на Юнг или свързаните с тях теории. Посетителите, които желаят да научат повече, трябва да прочетат книгата “Разграничаване на талантите. Да разберем личностните типове” (Gifts Differing: Understanding Personality Type) от Изабел Бригс Майерс.

Благодарение на лесната и практична употреба, в днешно време четирибуквеният модел е възприет от множество теории и подходи като Социониката, Сортирането на темпераментите на Кърси, Стиловете на взаимодействие на Линда Беренс и други. Важно е да помним обаче, че въпреки че тези съкращения могат да бъдат еднакви или много близки, значенията им не винаги се припокриват. Една от причините за това дълго въведение е, че искаме да бъде ясно, че не съществува едно единствено определение на понятията за типовете. Всяка теорията ги дефинира по свой собствен начин и е напълно възможно да срещнете петима души, които да кажат: “Аз съм INFJ”, въпреки че това, което имат предвид под INFJ, ще бъде различно. Определено има припокриване между теориите, споделящи тези наименования на типовете, но описания им по никакъв начин не са идентични.

Нека обаче оставим типологичните теории на страна за секунда. Друг начин да разгледаме личността е през призмата на модел на чертите, вместо на личностните типове. Какво имаме предвид? Вместо да се опитваме да създадем 4 (или 8, 16, 32...) типови конструкти и да напаснем хората към тях, можем просто да дефинираме определен брой черти и да измерим предпочитанията им чрез добре структурирани скали, като отчитаме резултатите без да ги категоризираме. Може би сте чували термина Амбивертен, който в този случай е перфектен пример. Амбивертност означава, че някой като цяло се намира точно по средата на скалата Интровертност-Екстравертност и е нито твърде социален или отворен, нито твърде затворен, което е в пряко противоречие с гореописаните юнгиански модели. Всяка теория, основаваща се на личностите типове, най-вероятно ще срещне проблеми да категоризира хората, чиито резултати попадат върху медианата, независимо колко медиани имате.

Теориите, основани на чертите казват просто, че Амбивертът е относително Екстравертна личност и оставят нещата така, без да задават някакъв определен личностен тип. Подобен подход със сигурност улеснява надеждното измерване на корелациите между личностните черти и други характеристики (напр. политически нагласи) и това е причината подходите, насочени към чертите да доминират психометричните изследвания, но малко или много, единствено тях. За разлика от теориите, ориентирани към личностните типове, при подходите на чертите е невъзможно да се определят категории и типове, които след това да могат да се използват като лесно достъпни понятия при обсъждания и препоръки. Следователно, въпреки че категории като Екстраверт или Интроверт със сигурност са ограничаващи, те също така ни дават възможност да опишем значителна част от човешката личност и да създадем теории, които се опитват да обяснят защо вършим това, което вършим. Нещо, което по-научно надеждните, но неопределени твърдения като: “Вие сте 37% Екстроверт”, просто не могат да постигнат.

В нашия модел комбинираме най-доброто от двата свята. Използваме формата на съкращенията, въведен от Майерс-Бригс заради неговата простота и удобство. Преформулирали сме обаче няколко юнгиански черти и сме добавили още една, което опростява модела ни и го доближава до най-новите разработки, а именно измеренията на личността, наречени Големите пет фактора на личността. Освен това, за разлика от Майерс-Бригс и други теории, основани на юнгианския модел, не сме включили когнитивни функции като Екстравертно мислене или Интровертна сетивност, както и тяхната приоритизация, като вместо това сме избрали пет независими скали и сме изградили личностните типове си около тях. Това ни позволи да постигнем висока точност на тестуване, като в същото време запазихме възможността да дефинираме и опишем специфични типове на личността.

Нека сега разгледаме един по един аспектите на личността, а след това ще преминем и към групите личностни типове.

ПЕТТЕ АСПЕКТА НА ЛИЧНОСТТА

Този раздел ще опише петте аспекта на личността, които в комбинация определят личностния тип: мислене, енергия, същност, тактика и идентичност. Всеки от аспектите трябва да се разглежда като континуум с минимум и максимум, като в средата стои “неутрален” резултат. Процентите, които виждате след като сте завършили теста, имат за цел да покажат в кои категории попадате и колко са силни предпочитанията Ви.

Нека сега разгледаме всеки един от личностните аспекти:

МИСЛЕНЕ
Този аспект показва как взаимодействаме с другите:

Интровертните личности (I) предпочитат самостоятелни занимания, мислят, преди да говорят и се изтощават от социалните взаимодействия.
Екстравертните личности (E) предпочитат групови занимания, мислят докато говорят и се зареждат от социалните взаимодействия.
ЕНЕРГИЯ
Вторият аспект определя как виждаме света и обработваме информацията:

Интуитивните личности (N) имат богато въображение, разчитат на интуицията си, погълнати са от идеите си и се фокусират върху това, което може да се случи.
Реалистичните личности (S) са земни, разчитат на сетивата си, интересуват се от практични неща и се фокусират върху това, което се е случило.
СЪЩНОСТ
Този аспект определя как вземаме решения и как се справяме с емоциите:

Фокусираните върху логиката личности (T) са силни, следват ума си, фокусират се върху обективността и рационалността.
Фокусираните върху принципите личности (F) са чувствителни, следват сърцата си, фокусират се върху хармонията и сътрудничеството.
ТАКТИКА
Този аспект отразява подхода ни към работата, планирането и вземането на решения:

Планиращите личности (J) са решителни, предпочитат ясни правила и насоки, считат крайните срокове за свещени и търсят ясно дефиниран край.
Търсещите личности (P) са много добри в импровизацията, предпочитат да не затварят вратите зад себе си, приемат работата си спокойно и търсят свобода.
ИДЕНТИЧНОСТ
И накрая, аспектът Идентичност стои в основата на всички останали и показва колко сигурни сме в собствените способности и решения:

Асертивните личности (-A) са емоционално стабилни, спокойни, отпуснати и отказват да се тревожат твърде много.
Разсъдливите личности (-T) са стеснителни, грижа ги е за имиджа им, ориентирани са към успеха и са перфекционисти.
ГРУПИ ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ

Сега вече знаете от какво се състои всеки личностен тип. Как обаче се напасват всички аспекти?

Системата ни има два пласта. Първият (вътрешен) пласт определя нашите Роли, а вторият (външен) – нашите Стратегии.

РОЛИ
Пластът “Роли” определя нашите цели, интереси и предпочитани дейности. Съществуват четири роли:

АНАЛИТИЦИ (ИНТУИТИВНИ И ФОКУСИРАНИ ВЪРХУ ЛОГИКАТА [ _NT_ ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ, АСЕРТИВЕН И РАЗСЪДЛИВ ВАРИАНТ)

Тези личностни типове приветстват рационалността и безпристрастността, блестят в интелектуални дебати, в научната и технологична сфера. Такива личности са яростно независими, либерални, имат силна воля и въображение, разглеждат голяма част от нещата от утилитарна перспектива и се интересуват много повече от това, което работи, отколкото от това, което се харесва на всички. Тези черти правят Аналитиците отлични стратези, но също така причиняват трудности, когато става дума за социални или романтични стремежи.

ДИПЛОМАТИ (ИНТУИТИВНИ И ФОКУСИРАНИ ВЪРХУ ПРИНЦИПИТЕ [ _NF_ ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ, АСЕРТИВЕН И РАЗСЪДЛИВ ВАРИАНТ)

Дипломатите са фокусирани върху емпатията и сътрудничеството и блестят в сферите на дипломацията и консултирането. Хората, принадлежащи към тази група, са кооперативни, имат богато въображение и често изпълняват ролята на медиатори на работното си място или в социалните кръгове. Тези черти правят Дипломатите топли, емпатични и влиятелни личности, но също така причиняват проблеми, когато трябва да се разчита преди всичко на студена рационалност или да се вземат трудни решения.

СТРАЖИ (РЕАЛИСТИЧНИ И ПЛАНИРАЩИ [ _S_J ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ, АСЕРТИВЕН И РАЗСЪДЛИВ ВАРИАНТ)

Стражите са кооперативни и изключително практични, приветстват и създават ред, сигурност и стабилност, където и да отидат. Хората, които принадлежат към един от тези типове, обикновено са много работливи и педантични. Традиционалисти са и блестят в логистичната и административната сфери, особено в такива, основани на ясна йерархия и правила. Тези личностни типове се придържат към плановете си и не се плашат от трудни задачи. Могат също така обаче да бъдат много непреклонни и несклонни да възприемат чуждата гледна точка.

ИЗСЛЕДОВАТЕЛИ (РЕАЛИСТИЧНИ И ТЪРСЕЩИ [ _S_P ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ, АСЕРТИВЕН И РАЗСЪДЛИВ ВАРИАНТ)

Тези личностни типове са най-спонтанни от всички и също така могат да взаимодействат със заобикалящата ги среда много по-добре от всеки друг тип. Изследователите са утилитарни и практични и блестят в ситуации, изискващи бърза реакция и възможност за мислене в движение. Майстори са на инструментите и техниката и могат да ги използват по разнообразни начини, от употреба на физически инструменти до убеждаване на другите. Не е изненадващо, че тези личностни типове са незаменими по време на кризи, в занаятите и продажбите. Техните черти обаче могат да ги подтикнат към рискови начинания или изцяло плътски удоволствия.

СТРАТЕГИИ
Пластът “Стратегии” показва предпочитаните от нас начини да вършим нещата и да постигаме целите си. Съществуват четири стратегии:

УВЕРЕН ИНДИВИДУАЛИЗЪМ (ИНТРОВЕРТНИ И АСЕРТИВНИ [ I___-A ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ)

Уверените индивидуалисти предпочитат да вършат нещата сами и избират да разчитат единствено на собствените си умения и инстинкти, вместо да търсят контакти с другите. Тя знаят в какво са добри и имат високо самочувствие. Тези личностни типове са силно убедени , че персоналната отговорност и вярата в себе си са много важни ценности. Уверените индивидуалисти не обръщат особено внимание на мнението на другите хора и предпочитат да разчитат на себе си.

ВИРТУОЗНОСТ С ХОРАТА (ЕКСТРАВЕРТНИ И АСЕРТИВНИ [ E___-A ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ)

Виртуозите с хора търсят социалния контакт и обикновено имат отлични умения за общуване, чувстват се добре в социална среда или в ситуации, където трябва да разчитат на другите или да ги насочват. Тези личностни типове са уверени в способностите си и не се колебаят да изразяват мнението си. Майсторите-комуникатори отдават голямо значение на изпълняването на активна роля в обществото и на това да знаят какво мотивира другите. Не се интересуват обаче особено от това какво мислят другите за тях.

ПОСТОЯННО РАЗВИТИЕ (ИНТРОВЕРТНИ И РАЗСЪДЛИВИ [ I___-T ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ)

Постоянно развиващите се са тихи, индивидуалистично настроени хора. Обикновено са перфекционисти и ориентирани към успеха. Често отдават много време и усилия, за да се уверят, че резултатът от работата им е възможно най-добър. Както подсказва името им, Постоянно развиващите се са личности с високи професионални постижения, отдадени на призванието си. Имат обаче склонността да се тревожат твърде много за представянето си.

СОЦИАЛНО ВКЛЮЧВАНЕ (ЕКСТРАВЕРТНИ И РАЗСЪДЛИВИ [ E___-T ] ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ)

Последната стратегия се възприема от общителни, енергични и ориентирани към успеха личностни типове. Социално включващите се обикновено са неуморни и перфекционисти и са склонни да изпитват както силно положителни, така и силно отрицателни емоции. Любопитството и готовността им да работят усърдно също така означават, че са лица с високи професионални постижения, независимо че са много чувствителни. Освен това личностните типове, предпочитащи тази стратегия, са склонни да обръщат голямо внимание на чуждото мнение. Ценят социалния си статус и искат да успяват във всичко, което вършат.

ТАБЛИЦА С ЛИЧНОСТНИ ТИПОВЕ

Таблицата показва всички възможни личностни типове заедно с техните роли и стратегии:

Аналитици   Уверен индивидуализъм   INTJ-A, INTP-A
Виртуозност с хората   ENTJ-A, ENTP-A
Постоянно развитие   INTJ-T, INTP-T
Социално включване   ENTJ-T, ENTP-T
Дипломати   Уверен индивидуализъм   INFJ-A, INFP-A
Виртуозност с хората   ENFJ-A, ENFP-A
Постоянно развитие   INFJ-T, INFP-T
Социално включване   ENFJ-T, ENFP-T
Стражи   Уверен индивидуализъм   ISTJ-A, ISFJ-A
Виртуозност с хората   ESTJ-A, ESFJ-A
Постоянно развитие   ISTJ-T, ISFJ-T
Социално включване   ESTJ-T, ESFJ-T
Изследователи   Уверен индивидуализъм   ISTP-A, ISFP-A
Виртуозност с хората   ESTP-A, ESFP-A
Постоянно развитие   ISTP-T, ISFP-T
Социално включване   ESTP-T, ESFP-T
 

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 22:23 от MoiraineD

# 708
  • Мнения: 894
Много материал нямам нерви да го прочета. Добре ми е с приятели в компания не обичам да съм сама  едно дете съм била и винаги съм си търсила деца за приказки и игри.Когато ми писне от каканижене или съвети се усамотявам но единствено музиката и танцът ме успокояват пак купон но сама.

# 709
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Според теста и аз съм екстравертна личност.И си е така Hands V

# 710
  • Мнения: 1 517
Според теста отговарям на "Защитник", интровертен тип 66 %

Мога да давам съвети на хората, но както често става на себе си изобщо не мога да помогна ...Тези дни съм много емоционална ..все ми се реве ...пак изпадам в състояние на объркване и на отчаяние ...

Скрит текст:
По принцип явно съм си ревнива, но имам проблем с бивша приятелка на момчето, с което излизам .....просто не го оставя на мира, той казва, че не влага никакви чувства, но не и казва да спре да го търси, или поне по рядко, въпреки че знае, че ми е неприятно ..вярно са били заедно доста време ама тя се сети пак за него едва като разбра, че е с мен ...изобщо не знам какво да правя ...и как да реагирам PensivePensive

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 09:27 от sladkoto_agi

# 711
  • Мнения: 7 006
Интровертните личности (I) предпочитат самостоятелни занимания, мислят, преди да говорят и се изтощават от социалните взаимодействия.
Екстравертните личности (E) предпочитат групови занимания, мислят докато говорят и се зареждат от социалните взаимодействия."
*Камея, Ivllin, неЖност, Захарчето са Екстравертни личности- според теста  Grinning. (Те ще кажат, така ли се чувстват.)
Донякъде - да. Simple Smile Случва се обаче тези групови занимания да ме изтощават, което ме подтиква да се изолирам.

# 712
  • Мнения: 5 390
Сладкото Аги, излез от типичната везнишка позиция на толерантност и търпение и изискай решение на проблема с бившата. Господинът да вземе категорично решение и да направи нужното. Нещо от сорта: Драги, не ми е комфортно това положение, това вмешателство/присъствие на бившата ме обърква, така че, направи нещо по въпроса.

# 713
  • Мнения: 1 517
Сладкото Аги, излез от типичната везнишка позиция на толерантност и търпение и изискай решение на проблема с бившата. Господинът да вземе категорично решение и да направи нужното. Нещо от сорта: Драги, не ми е комфортно това положение, това вмешателство/присъствие на бившата ме обърква, така че, направи нещо по въпроса.

Камея пробвах и така ..не вярвам да има резултат, май трябва да бъда още по категорична ....

# 714
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
А какво те притеснява?Че поддържат някакви отношения ли?

# 715
  • Мнения: 5 390
Ами, всяка нова , прохождаща връзка има нужда от спокойна "чиста" среда и  яснота.  Бившата за какво е-  за проблеми и объркване, да мъти водата явно.

# 716
  • Мнения: 1 517
Ами, всяка нова , прохождаща връзка има нужда от спокойна "чиста" среда и  яснота.  Бившата за какво е-  за проблеми и объркване, да мъти водата явно.

Именно ...не мога да ги разбера такива жени ...аз като приключа с някой и не го търся ...никога не съм се месила в отношенията между хората ...

# 717
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Знаеш ли  и аз бях в твоята ситуация преди ..........олеле 10 години.Аз имах връзка от 5 години споменавала съм в темата за въпросния Телец,а моят мъж с една девойка 6 години.Живееха заедно.Както и да е.Събрахме се ние двамата.Аз бягах като опарена от бившия,но мъж ми поддържаше отношения с бившата.По точно тя го търсеше.Дразнех се.Той не криеше от мен,че му се обажда.Не му го казах директно,но по реакциите ми той усещаше,че не ми е приятно.В един момен си казах:"Ама за какво му се ядосвам и се тормозя.Той ако искаше да е нея нямаше да се разделят."Той беше инициатора за раздялата им.И така малко по малко ми мина яда.Тя съответно започна все по рядко да го търси.И до ден днешен се чуват по телефона,но вече три,четири пъти годишно и то по празници.

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 15:15 от Захарчето

# 718
  • Мнения: 1 517
Знаеш ли Камея и аз бях в твоята ситуация преди ..........олеле 10 години.Аз имах връзка от 5 години споменавала съм в темата за въпросния Телец,а моят мъж с една девойка 6 години.Живееха заедно.Както и да е.Събрахме се ние двамата.Аз бягах като опарена от бившия,но мъж ми поддържаше отношения с бившата.По точно тя го търсеше.Дразнех се.Той не криеше от мен,че му се обажда.Не му го казах директно,но по реакциите ми той усещаше,че не ми е приятно.В един момен си казах:"Ама за какво му се ядосвам и се тормозя.Той ако искаше да е нея нямаше да се разделят."Той беше инициатора за раздялата им.И така малко по малко ми мина яда.Тя съответно започна все по рядко да го търси.И до ден днешен се чуват по телефона,но вече три,четири пъти годишно и то по празници.

Не може така лесно да ми мине, защото за мен не е нормално ...след месеци на мълчание след като разбра, че е с мен и да почне да го търси ...те са се разделяли и преди и после са се събирали и си мисля, че и сега тя цели точно това ...

# 719
  • Мнения: 13 082
За съжаление незнам как да помогна на Аги. Бъди твърда с приятеля си,кажи му,че те дразнят тези отношения.

Аз също идвам с драма с бивш,но ще се оплача от себе си. Бях ви споделила,че след години на мълчание бившата ми любов ме откри във Фейсбук. Не се разделихме с добро и той и аз сме злопаметни,винаги съм мислела,че деня,в който пак се видим аз ще съм твърда и ще му кажа всичко премълчано през годините. Да ама не,писахме си малко във Фейса и моя милост беше от мила та по мила. Ами яд ме е на себе си,не заслужава такова отношение от мен,попиля ме на времето,месеци да не кажа години ми трябваха да се оправя след т.нар. му любов. Знам дори какво следва,ще мине още малко време и ще го удари на молби и на клетви в любов. Да не го бях приемала във Фейсбук изобщо. 😡 Толкова ядосана на себе си не съм била никога.

Общи условия

Активация на акаунт