За емиграцията...по-различно.

  • 58 465
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мойта чилийка много се ядосваше, когато холандци казваха: "Сигурно тук е много по-различно от твоята страна." Винаги е казвала, че за нейната класа, образование и в столицата...разлика няма.

# 61
  • Мнения: 871
Отварят програмата през Май
през май, май  Wink

# 62
  • Мнения: 22 036
И в най-екзотичната държава, според нашите представи, живеяят хора. Обслужват ни на летището, в кафенето, в хотела. Хората се адаптират на всякъде, въпросът е какво търсят. На вашите године, ако търсите пенсиониране, Южна Америка е прекрасен вариант, ако обаче търсите работа и бъдеще, там, само може би Чили би предоставила някаква възможност и то ако сте в минния сектор.
Частните училища не са кой снае какъв проблем, а в държави от Латинска Америка са си задължителни, но не и непоносимо скъпи за работещи.
Дайте критерии за емиграцията си - какво искате да работите, какъв живот очаквате и ние ще се включим, предимно с обезкуражаване, но то е не от друго, а от опит. И тогава, ако все още ви се ще, ще помагаме  Grinning

# 63
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Темата започва да звучи все по-налудничаво.
Извинете!
Ами децата ми са в частно училище. 10 години се "радвах" на чистачка, ама това какво ви показва??
Работа из Централна Америка с добра заплата, само в IT сектора.
Чили: ами средната класа от там бяга, защото на практика не съществува. Тя е добро образование и билет за чужбина.
Това с Канада звучи грозно, ама тъй де всеки си гледа паницата Simple Smile
P.s.
Да попитам за разликата м/у Доминикана и Доминиканска република.
В Доминиканската република имат проблеми с електричеството.

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 16:49 от kita99

# 64
  • Мнения: 3 098
One 11, Down Under е права. Частните градини и училища не са кой знае какъв критерий. И в Испания е така, качествено образование в държавно училище е мисия невъзможна (поне в моята област) и повечето хора избират частното такова.
W'A'S'P', на нас аржентинци са ни разказвали подобни ужаси. Според тях страната им се е превърнала в нещо ужасно. Но пък всички искат след пенсиониране да се завърнат там.

# 65
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
P.s.
Да попитам за разликата м/у Доминикана и Доминиканска република.
В Доминиканската република имат проблеми с електричеството.
Доминикана и Доминиканска република
са едно и също нещо.
Има друга островна държава Доминика.
И двете са ти в района (Карибско море).

# 66
  • Мнения: 4 458
........  и тук не говорим къде ще се пенсионираме.

Прощавай, но точно за пенсиониране по тези райони си говорим  Peace  За това темата е озаглавена с ".... по-различно"  Wink

W'A'S'P' , за Бразилия си права. Приятелка от Суринам ми е разказвала. Аз исках да ходя на карнавала в Рио, но много мързо ми мина желанието  Mr. Green

Относно прислугата, аз не мога да кажа нищо хубаво. Не стига, че им плащаш, но и те крадат  Crossing Arms


greendream, това го пише на официалния им сайт  Wink
За съжеление в Канада сега ще се изсипе още по-голяма пумия защото не искат вече хора с големите дипломи а бачкатори, строителни работници, миньори и прочие.
Не знам тогава как ще живеете там щом сега не ви харесва и се оплаквате  Whistling

Down Under , авторката си е казала какво търси  Wink

# 67
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
За Бразилия и по-точно за Рио мога да говоря от първо лице. Да, наистина, престъпността е огромна, но така е и във всеки един мегаполис по света. Разбира се, ако човек реши да си прави туристически обиколки из фавелите или по-бедните квартали, не го чака нищо добро. Има места, на които самите бразилци избягват да ходят. Ножицата в Рио е много разкрачена, има хипер богати хора, но има и невъобразима мизерия. За нормален живот в този град е нужен огромен (в сравнение с България) доход. В добрите квартали наемите започват от 3000 долара и стигат до небесата. Цена на жилище в хубав квартал - от 350к долара нагоре. Най - евтиното частно училище е 2500 долара на месец блюс още минимум 5-600 за транспорт и разни други такива. Здравни вноски - най-евтиното, което сме намерили е 500 долара на месец за 5 членно семейство. Храната е ужасно скъпа по магазините, по ресторантите още повече. Работа има много, средната заплата за офис работа е около 3000 долара. Разбира се, висококвалифицираните специалисти вземат доста повече. За бюрокращината, мързела на местните и корупцията по институциите не си струва да се говори.
Та ако човек е готов да се примири с това, Рио е прекрасно място. Местните са страхотни и весели хора, е, мързеливи и несериозни са, ама на 42 градуса жега на кой ли му се работи  Simple Smile

kiara, карнавала си струва да се види, но....за съжаление наистина е екстремно опасно тук по това време...

# 68
  • Мнения: 871
greendream, това го пише на официалния им сайт  Wink
За съжеление в Канада сега ще се изсипе още по-голяма пумия защото не искат вече хора с големите дипломи а бачкатори, строителни работници, миньори и прочие.
Не знам тогава как ще живеете там щом сега не ви харесва и се оплаквате  Whistling
аз не съм от оплакващите се  bowuu
Що се отнася до останалите предположения: да влезеш в строителството или минният сектор е висш пилотаж, много по-трудно отколкото да изкараш докторска степен и да си намериш работа по специалността после. Тези две сфери на труда се държат от местната мафия и заплатите (по-скоро заплащането) там са доста по-високи от тези на администратора в държавния сектор, да не говорим за социалните придобивки и пенсиите. Не се занасяйте, това са най-желаните дейности, но имигрантите не могат да припарят до тях ... А че щял да ни се промени пеизажа от бачкатори в строителството и мините ... ама те живеят в отделни градове, далеч, далеч на север, където никой не ходи и на туризъм  Laughing Затова им се плащат и "вредни", т.е. добавки към заплатите. Никой не ходи там със семейството си. Кофтито е нови аборигени, които идват по програми за събиране на семейства, с тежки заболявания и ползващи социална помощ. В моите очи кофтито е за здравната система, защото задръстват спешната помощ, а не защото се хранят с данъците ни.  Т.е. проблемът е по-скоро, че пристигат хора, които не искат и не могат да работят, а не че са "бачкатори". То тази дейност се заема най-често от младежите в преход към университет и студенти. И не-реализирали се дипломирани такива  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 945
Кофтито е нови аборигени, които идват по програми за събиране на семейства, с тежки заболявания и ползващи социална помощ. В моите очи кофтито е за здравната система, защото задръстват спешната помощ, а не защото се хранят с данъците ни.  Т.е. проблемът е по-скоро, че пристигат хора, които не искат и не могат да работят, а не че са "бачкатори".

Много, много вярно Peace
Вкарват сомалийци, афганистанци, пакистанци, и почти никой от тях не работи, само въртят броениците.

Това с Канада звучи грозно, ама тъй де всеки си гледа паницата Simple Smile

не разбрах, кое точно звучи грозно newsm78

# 70
  • Мнения: 871
мисля, че на кита99 и прозвуча грозно изказването на Linden, че в Канада започнали да преобладават китайци. Нямам идея в кой град е Linden, но нямам подобни впечатления от Монреал. Може би защото не им се отдава много френският език  Laughing Пък и не трябва да забравяме, че китайците са имигранти и местни жители тук от средата на 19 век - те са основната причина на съществува железопътната мрежа между двата океана. Доста преди българите и чистите "арийци" да се замислят да идват насам  Joy Joy

# 71
  • Мнения: 945
Даа, китайците са навсякъде, особено във Ванкувър Mr. Green
Не знам защо, но те не ме дразнят толкова, колкото споменатите от мен по-горе.

# 72
  • Мнения: 4 458

kiara, карнавала си струва да се види, но....за съжаление наистина е екстремно опасно тук по това време...



Заради първата част на изречението исках да отида и като чух продължението ударих рязко спирачки  Grinning


Имам чувството, че хората в Б-я гледат само дохода и го сравняват с техния. От там се получават тези огромни разминавания в представи и реалност след като имигрират.
Щото като кажеш заплата $3000 хората си мислят какво биха направили с тях в Б-я, а не колко тези пари биха им стигнали в същата тази държава в която ги изкарват.
Отделно проблема със сигурността и други нетипични за нас неща по екзотичните държави ....


greendream, аз за оплакващите се го написах  Wink
Иначе щом ще предпочитат такива хора, значи те ще идват със семействата си и съм сигурна, че ще се получи нещо от сорта на: мъжа работи някъде из заледениете полета и праща пари у дома в някой от градовете.
Съгласна съм за здравеопазването. Не е чесно просто, но го има. Дори в САЩ се оплакват.
Познавам хора които с гордост заявяват, че са си източили колкото и каквото могат от здравеопазната система в САЩ (раждане за сметка на държавата и години на ред получаване на какви ли не специални храни и подобно за децата им). Просто има хора които само за това живеят - да са на далавера без да дават и стотинка в замяна.

# 73
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Не знам дали си чувала за карнавала в Ресифе. Доколкото знам това е оригиналният карнавал, в пъти по-хубав от този в Рио и не толкова опасен

Иначе да, за емиграцията наистина само "високата" заплата не би трябвало да е определяща. Защото в един момент може да се окаже, че с нея човек трябва да живее много по-мизерно, отколкото с българска заплата в БГ.

# 74
  • Мнения: 4 458
Не, не съм го чувала този карнавал. Ще разуча. Благодаря ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт