За емиграцията...по-различно.

  • 58 443
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
За интернешънъл скоол (за да го признаят навсякъде по света), таксата е различна за различните класове: PK3: $5,350; PK4: $6,020; kdg.-5: $8,570; grades: 6-8: $9,430; grades: 9-12: $10,660. Fees include textbooks. There is a one time capital donation of $10,000 and an additional fee for the high school IB program.

# 706
  • Мнения: 1 099
Много ми е лошо мнението за частните училища, в частност интернешънълите Naughty само в държави като Сомалия някой би ме навил.
За Куба не съм имала щастието да я посетя все още. От една позната, която е живяла няколко години в Хавана като преводач, единственото по- фрапиращо беше, че са трябвали да гвардействат на входа на посолството и че имат нощен час.
Всичко друго, което е разказвала е било положително.  Peace

# 707
  • Мнения: 4 458
Тъй тъй и аз такива цени знам за това и се отказах да се местя там  Crazy (с две деца съм, хич не  за мен! Бая солено ще ми излезе Confused) Предполагам моята позната е плащала по-малко защото става въпрос за много малко дете. Може би се е водило нещо като градина, не съм я разпитвала подробно, просто бях изненадана от ниската цена която ми каза.
Ама хората едва ли ще ходят на там с малки деца. За тях май ще е по-интересна пенсионерската виза или работната.
Преди време четох за тази пенсионерска виза, стана ми интересно какви са условията. Хубаво са го измислили, но според мен е достижима за хора от по-развитите държави или такива с по-високи пенсии. За съжеление не помня много големи подробности, а и може да са се променили нещата, но както и ти каза, в нета е пълно с информация и който се интересува по-подробно може да се  разтърси, особено ако говори езика.

Аз лично съм зачеркнала подобни държави от списъка си. Виж преди години много сериозно обмислях точно Панама, особено като имах и предложение женитба и работа там, ама.... минало, бешело  Grinning

Ibsena, то няма какво фрапиращо да се каже за Куба, нямат такава голяма престъпност и т.н., но си е ... живот някъде назад във времето. Ако на човек това му е достатъчно, тогава там ще е хубав избор. Един американец живеещ там казва, че въпреки многото липси там е много щастлив и не би искал да живее където и да било другаде.

Точно както бяха писали по-рано, че не всеки може да е щастлив на село/в града.
Аз на пример от много години живея в град който за мен си е чисто село и ми е супер терсене. Още не мога да свикна с факта, че съм в къща а не апартамент, все още ми липсват високите сгради, моловете, тарапаната по улицата.... Не ставам за такъв живот и определено няма да съм щастлива в Куба или което и да е ограничено място. Дали ще е ограничение на духа или параметрите няма значение за мен, все е ограничение.

# 708
  • Мнения: 9 903
Много ми е лошо мнението за частните училища, в частност интернешънълите Naughty само в държави като Сомалия някой би ме навил.


живеейки в Европа, интернешънъл може би е по-скоро каприз. Но далеч не само в Сомалия, тези училища са доста по-добро решение за чужденците, и за много местни.

# 709
  • Мнения: 7 171
Много ми е лошо мнението за частните училища, в частност интернешънълите Naughty само в държави като Сомалия някой би ме навил.


Звучи така, като че ли си запозната с всички частни училища по света и ги отричаш, което много ме съмнява. Не живея в Сомалия, но IB беше моят избор и не сгреших.

# 710
  • Мнения: 4 458
Съгласна съм, международните или дори само частните училища са си направо задължителни (в Латинска Америка и Карибите, за други места не знам, но предполагам, че е същото). Обикновените или държавните училища не покриват дори минимума на познания, да не говорим за тормоза над децата, беднотията, плъховете които се разхождат из класните стаи и какво ли още не. Принципно се акцентира на В частно или международно училище поне има някакви стандарти, една висока летва е поставена и всички се стремят да я достигнат. Имам опит и с двете системи на обучение (дали за щастие или съжаление не знам) и разликите са от земята до небето.

# 711
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
sl, много съжалявам да го прочета. Тук и преди кризата бяха гадове, а сега е ужас. Вие имате ли групировка за тормоз на всякакъв вид чужденци?


За6тото ти знае6, 4е много хора тук с4итат за по  възпитано да те хвърлят на върбата,  вместо просто да ти откажат.

Знам, знам. Предпочитат лицемерието пред удоволствието да бъдеш себе си.

Не съм 4ула, но като цяло се стараят да ти усложнят живота...Ина4е аз организирам група  за тормоз на невъзпитани испанци и редовно има давам за ду6ата, като ми вдигнат нервите.Според тях трябва да сме им благодарни  за
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0% … D0%BD%D1%82%D0%BE
където Те испанците са ни за6титили от турското на6ествие ooooh!

# 712
  • Мнения: 4 458

Сега забелязах, че липсва продължението на изречението  Blush


Принципно се акцентира на ....... В частно или международно училище


Принципно се акцентира на религиозното обучение, което е задължително в училищата и много често е по-важно да си с добър успех по религия от това да имаш добър успех по граматика или математика.

# 713
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
kiara, зависи много от училището. В частно, ако е подпомагано от църквата (  например католическите училища тук 2 часа меса в петък, но имат хора от различни религии, така, че не наблягат много на религиозното обучение) . За интернешънъл скулс - не съм на 100% сигурна, но мисля, че нямат религия.

# 714
  • Мнения: 7 171
kiara, зависи много от училището. В частно, ако е подпомагано от църквата (  например католическите училища тук 2 часа меса в петък, но имат хора от различни религии, така, че не наблягат много на религиозното обучение) . За интернешънъл скулс - не съм на 100% сигурна, но мисля, че нямат религия.

IB е програма, не е училище. училището може да я предлага. Децата ми не учат религия, никога не са учили и няма да учат. Следвашото им училише е с IB програма.

# 715
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Грешката е моя, тук в Хюстън наричат така училищата предлагащи тази програма...цени няма да спомянавам , но е почти 2 пъти по-скъпо от др частни училища.

# 716
  • Мнения: 1 099
Личният ми опит е лош с частни училища/ ИБ програми, всячески бих ги избегнала в бъдеще. В развитите страна без въобще да се замислям.
Но са добра алтернатива за хора, които много често се мястят. Но децата в много случаи не научават месния език, което е много жалко.

Признавам нямам опит с развиващи се страни.

# 717
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Интересно, какво ли имаш предвид под развитите страни.  newsm78 Живея в доста развита страна, обучението в посочената програма ( училище) е на местния език - английски, като във всички училища като втори език учат и испански. Инфото ми е за частните училища и за интернешънъл такива

# 718
  • Мнения: 4 458
Аз говоря за третия свят където религията е много важен предмет Wink  На пример, дори да си отличник в музикално училище, ако нямаш добър успех по религия не можеш да завършиш. Всяка седмица водят учениците на църква, по време на училище. Молят се сутрин, след обедната почивка и преди да си тръгнат от училище. Отделно имат предмет "религия" всеки ден.

Часните училища също имат този предмет, но ходят на църква веднъж в месеца, а дневните молитви се състоят в това директорката да изчете нещо сутрин преди започване на класовете. Тук е важно да получиш минимум точки за да ти зачетат предмета, по-важно е да минеш математика, граматика и май социалните науки.

Няма никакво значение каква религия си, в училище всички са длъжни да изучават това което им се подава отгоре...
За мен това си е чисто промиване на мозъци и начин да правят пари. Даренията за църквата са задължителни и събирани редовно от всеки ученик.

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 23:43 от kiara

# 719
  • Мнения: 7 171
Едни от най-търсените училища тук са тези с IB програма. В Отава има едно държавно и няколко частни, които предлагат програмата. Няма да давам линк, но училището, където започват догодина е с IB програма от началното училище до края. Има отлична репутация - приема в университет е 100%. Голяма част от децата ги приемат с пълна стипендия, в топ университети. Езикът е английски, с втори френски (живеем в двуезичен град), третия е немски, испански или мандарин. Те езика си го знаят, англоговорящи са.

Общи условия

Активация на акаунт