Породени деца

  • 26 359
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Е, хайде сега, само при секцио ли има за какво да се притеснява?
Бременността е стресов за организма период, след който се иска известен период технологично време за да може органите и системите да се върнат в нормален режим на работа. Когато този период е скъсен заради нова бременност, има повишени рискове нещо да излезе извън строя. Разбира се, всичко е индивидуално и зависи от гени, предразположения, начин на живот.

Тоя мит, че второ и следващо нормално раждане е по-лесно и "няма да се усети" не е 100% верен, казвам го от опит.

Въпреки всичко продължавам да твърдя, че плюсовете при породени деца са повече от минусите.

# 46
  • Мнения: 30 802
Не 100%, но между 60 и 80%. В повечето случаи от второ раждане нагоре се понася по-леко, не на последно място и защото вече имаш идея какво е и не се шашкаш толкова.

А ако организмът е забременял, значи общо взето е във форма. Да, може да има повече болежки, но чак фатално едва ли ще е, за човек в 21 век с достъп до храна, медицина, помощ...все пак не ги раждаш тия породени в джунглата. Те при някои народи породените са табу - или майката се раздела от  бащата за 3 години, или ако стане беля, по-малкото го убиват веднага след раждането. Ама ние не сме в джунглата.

# 47
  • Мнения: X
Евентуалните болежки и здравословни проблеми, при изтощен от предишни бременности организъм, няма да приключат моментално с раждането. В доста случаи се лекуват месеци и години след това.

# 48
  • Мнения: 5 468
Е, хайде сега, само при секцио ли има за какво да се притеснява?
Бременността е стресов за организма период, след който се иска известен период технологично време за да може органите и системите да се върнат в нормален режим на работа. Когато този период е скъсен заради нова бременност, има повишени рискове нещо да излезе извън строя. Разбира се, всичко е индивидуално и зависи от гени, предразположения, начин на живот.

Ясно е, че организмът има нужда от възстановяване, но жената обмисля аборт. Тоест, логично е да си помислим, че щом обмисля такова сериозно решение и твърди, че притесненията й са само от здравословна гледна точка, значи вероятно е родила секцио, след което съществува риск при по-скорошно повторно забременяване. С две думи - секциото е операция и крие много повече рискове, ако има кратък интервал между бременностите. Но не мога да си представя, че една жена ще обмисля да направи аборт, само защото организмът й може да се изтощи твърде много заради скорошното раждане. Затова смятам, че потребителката има други притеснения и здравословното й състояние изобщо не е причина за тях.

# 49
  • Мнения: X
Е, доста притеснения може да има, при това напълно основателни. Само в този форум се твърди, че да гледаш породени деца не е нищо особено и всеки може да се справи с това, но в реалния живот нещата не стоя баш така.

# 50
  • Мнения: 5 468
Разбира се, че има много трудности, за които трябва да помисли авторката, но ето какво е написала тя:

Попринцип съм много против аборта но се притеснявам от самия факт че са минали едва 6 месеца от раждането а доколкото финансите времето или др. Неми е проблем нищо


Никой не казва, че е лесно да гледаш породени деца, но повечето тук споделиха, че в един момент плюсовете се оказват повече от минусите и не виждам нищо лошо. Много жени целенасочено искат породени. Wink

# 51
  • Мнения: 1 782
Да се роди е по-добре. После си спестяваш мисленето и планирането кога да си отвориш дупка за 2рото дете и бременност.

Да, ще видиш зор с две породени, но замисли се върху следното:
В единия случай имаш Х натоварване (физическо и психическо) заради 1 дете, да речем 5 години. Ако искаш второ пак ще се наложи да изтърпиш Х натоварване за около 5 години. Тоест 10 години си заровена в детския период, детските площадки, посещенията при чичо доктор, вечно омаляващите дрешки ...
В другия случай имаш ХХ натоварване с 2 деца, но за двойно по-малко време (около 5-6 години) и след това се радваш на 2 очовечени деца със заякнала имунна и нервна система.

Аз на моменти се обвинявам, че вместо да се понапъна за породени, съм изпадала в шок и ужас колко е трудно да гледаш бебе. И вместо да минава и заминава ситуацията с "да го оставим ли самичко или да му направим братче/сестриче" , то се почва наново чудене, вайкане... кога, как, планове. Да не говорим че режима ON-майчинство , OFF-майчинство, ON-ново майчинство и OFF, после връщане към работната среда изтощава психиката.

Е, винаги има варианта да имаш деца с голяма разлика - над 7-8 години, но децата няма да имат много общи теми и интереси докато са малки. Евентуално ще се сближат , когато порастнат. Стои и въпросът възможно ли е повторно забременяване след n-брой години.

Та, да си повторя съвета - рискувай и раждай. И успех !

# 52
  • Мнения: 30 802
Искам само да кажа, че гледането на 2 малки деца не значи двойни усилия. Е, освен за тривиалните неща. Но вече дали ще сложиш 1 или 2 закуски и дали ще изчистиш 1 или 2 закуски от пода после си е почти еднакво. А и наистина свиваш висенето по площадки в по-малък брой години и това хич не е малко.

# 53
  • Мнения: X
Отговорното  отглеждане на породени изисква повече родителски усилия от отглеждане на едно дете или деца с голяма разлика. Не е само да му сложиш да яде и да почистиш след него.
Нашите породени са планирани точно така, с пълното съзнание, че първите години ще е трудно, а после пак няма да е песен, но позитивите за децата са огромни. Но аз съм особена порода, нося на зор, стрес, натоварване, недоспиване, малко по-различно си подреждам приоритетите в живота. Не всеки би се справил в нашето положение, затова не го рекламирам и хваля на едро.

Познавам жена, която година след първото дете роди близнаци. Тия три деца се отглеждаха основно на пода пред телевизора, вързани в кошниците за кола. Майката с цигарата пред компютъра, детската кухня се носи в къщи. Оплакваше се, че бавно прохождат, че не проговарят, че имат проблеми със зрението, после дойде забавеното развитие, проблемно поведение в градината, агресия, ресурсни учители. Същата майка наляво и надясно се хвалеше колко е лесно с 3 деца. Ами... мерси.

Пред дилемата породени или аборт, категорично бих избрала породени.

# 54
  • Мнения: 30 802
Добре де, а каква е разликата дали ще четеш приказка на 1 или на 2 деца едновременно? С висенето по площадките е същото. Общо взето и с 1, и с 2 малки деца си има едните досадни и тривиални задачи, няма накъде да се бяга, просто трябва да си минат годините.

А къде е грехът да ти носят детска кухня до дома? В смисъл по-яко ли е, ако лично разхождаш бурканчета из квартала?

# 55
  • Мнения: 2 721
Добре де, а каква е разликата дали ще четеш приказка на 1 или на 2 деца едновременно? С висенето по площадките е същото. Общо взето и с 1, и с 2 малки деца си има едните досадни и тривиални задачи, няма накъде да се бяга, просто трябва да си минат годините.

А къде е грехът да ти носят детска кухня до дома? В смисъл по-яко ли е, ако лично разхождаш бурканчета из квартала?

...с 3 деца.

# 56
  • Мнения: 30 802
То реално не знам каква е разликата дали децата ще са вързани в колички или ще са на пода в хола. Имах един период през зимата, в който най-малкото беше точно на пода в хола и се учеше да ходи на топло. Ако беше навън, щеше да е вързано и седнало.

Но иначе най-гадният период беше аз бременна и ми се спи, а на "малкото какче" му е активен период и не му се спи, в никакъв случай...

# 57
  • Мнения: X
Дали ще нахраниш едно или две деца няма значение, нито дали ще четеш приказка на едно или две, но какво правим ако бременността е проблемна и майката трябва да лежи и да не вдига тежко? Кой гледа бебето? Това може да продължи с месеци...или ако просто й се гади и повръща и се чувства парцал, а трябва да гледа бебе и да не спи по цяла нощ? И накрая с големия корем да тича след прохождащо дете?
А също така ми е много интересно как се излиза на разходка с породени деца? Не се заяждам, съвсем сериозна съм. Моля някой ако може да ми опише как протича разходка с бебе на 6 месеца и дете на 1 година и 8 месеца? Пак казвам - съвсем добронамерено питам...кое дете е в количка, голямото как се придвижва? Също така как опазвате голямото дете да не извади очите на бебето и да не го захрани с бисквита или хляб на 1 месец?

# 58
  • Мнения: X

А също така ми е много интересно как се излиза на разходка с породени деца? Не се заяждам, съвсем сериозна съм. Моля някой ако може да ми опише как протича разходка с бебе на 6 месеца и дете на 1 година и 8 месеца? Пак казвам - съвсем добронамерено питам...кое дете е в количка, голямото как се придвижва?
Бебето в количката, голямото стъпило на стъпенка, захваната за количката. Това ако се бърза. Ако се ходи бавно, голямото е хванато с едната ръка за количката или ходи свободно до нея. При невъзможност да се вземе количка - бебето в слинг, голямото за ръка или на хълбок.
За екстремно малка разлика има и колички за породени, някои ползват и колички за близнаци.

 
Също така как опазвате голямото дете да не извади очите на бебето и да не го захрани с бисквита или хляб на 1 месец?
С постоянно присъствие, постоянно внимание и говорене до откат.

# 59
  • Мнения: 5 259
Има колички специално за породени. На площадката бебето може да е в слинг или кенгуру, а по-голямото да си обикаля и майката след него.
Когато им е малка разликата, може и режимите да им се напаснат така, че да спят на обяд по едно и също време и вечер също да си лягат едновременно.
Никой не отрича, че в началото е трудно, но не е изключено и някой роднина да може да удари едно рамо, а защо не и таткото. Едва ли се очаква от майката да е сама 24/7 с двете деца.

Общи условия

Активация на акаунт