Дете от предишна връзка и брак в чужбина

  • 10 158
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 148
Ти как виждаш нещата- бившият ти се съгласява да вижда дъщеря си 1-2 пъти в годината, а ти понесена на крилете на любовта към новата си тръпка да заживееш в чужда страна нов живот с някаква си там дребна подробност, че за дъщеря ти би било огромен шок тази рязка промяна?
Ми и аз да съм, няма да се съглася. Сори, ама като почнете да мислите с едни други органи вместо с мозъка си, малко така става. Търси други вариант, новият ти мъж като толкова иска, ще се съобрази, че детето не е куфар да го понесеш на където ти е кеф.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Общо взето- нищо не можеш да направиш, освен новият ти мъж да дойде и да живеете в Бг докато детето навърши 18г.
Или заминаваш сама, или идва новият при теб.
Детето има право на виждане с баща си и не може да напусне страната без подписана декларация от него.

На същото мнение съм.
Или трябва да се премести бъдещия ти съпруг при теб до пълнолетие на детето или доброволно бащата да подпише декларация за съгласие за напускане на страната.

Но,ако е категорично против имате само една опция.
По принцип мъжа би следвало да се съобрази с бъдещата си съпруга.Ако има спънки както във вашия случай,тъкмо ето още една алтернатива да го тестваш колко държи на теб и те обича.
Не бързайте с местене,още повече щом има замесено дете при вас.

# 17
  • Мнения: 1 108
Тоест вие сте коментирали брак и се налага да се пренесеш при него, но не сте обсъдили как ще вземете детето ти?
Аз от там бих започнала преди да се съгласявам на брак и пренасяне.

Ако бащата не се съгласи, единствения вариант е да го оставиш в България при него.

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 896
Ако отидете в чужбина, как ще се изпълнява съдебното решение? И да, съгласието на бащата детето да напуска България... Едва ли ще се съгласи.
Като се присъдят родителските права само на единия родител не взема ли той/тя решенията самостоятелно?
Бащата не е лишен от родителски права, те само са присъдени за упражняване от майката. При промяна на обстоятелствата може да се промени и упражняването на родителските права. В случая коментирах, че бащата има право на лични контакти с детето, които са обвързани и със съдебен акт.
А за излизане на дете от България само с единия родител трябва изрично нотариално заверено съгласие от другия родител.

# 19
  • Мнения: 163
Друг вариант е адвокат и дело и евентуално съдебно решение, което да замести декларацията от бащата. В този случай следва и промяна на личните отношения с бащата. Трябва да се консултирате с адвокат занимаващ се със семейно право за такава опция. Може да трябва първо вие да заминете и да се устроите, съдът вероятно ще иска доказателства за условията там и връзките ви в тази държава.
Най-добрият вариант би бил с бащата да се разбере - ваканциите при него, например, празници и тн. Ако държавата е в Европа, не е чак толкова трудно изпълнимо.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 110
Няма кой съд да издаде такова решение при присъстващ и отговорен баща.
Извеждане е едно, живот в друга държава друго.

# 21
  • Мнения: 163
Аз не се произнасям от името на съда, няма смисъл да гадаем какво решение ще отсъди или не. Да се обърне към адвокат, в случай, че бащата е непреклонен.
Това беше моят съвет.

# 22
  • Мнения: 18 563
Това дете достатъчно голямо ли е да има думата къде и какво иска.

# 23
  • Мнения: 3 326
Казуса е труден. Ако бащата си обича детето е абсурд да се навие майка му да го завлече в друга държава.

Иначе жалко за майката, която заради детето е вързана и не може да си продължи живота. Или кани мъжа си в България или прекратяват връзката.
Абсурд е бащата да склони да изнесат дъщеря му зад граница като куфар.

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 226
Като се присъдят родителските права само на единия родител не взема ли той/тя решенията самостоятелно?

Не. Ако другият родител е жив и  не е лишен от родителски права, решенията се взимат от двамата родители.
Съдът е определил колко често родителят да контактува с детето. При настъпило обстоятелство, той трябва да се съгласи на тази промяна, но не устно, а да подпише нотариално заверена декларация за съгласие.

Аз имам приятелка с обратния случай. Бившият й мъж замина в чужбина, а тя не може да пътува никъде извън страната с детето, защото няма декларация от бащата. Наложи се той да се върне за няколко дни тук, за да подпише съгласието си детето да замине за 2-3 дни до Белград с майка си. Но когато бабата и дядото поискаха да го заведат в Турция, отново трябваше декларация и за тях. Бащата пожела детето му да замине на гости при него, съответно майката подписваше декларации. Нищо, че той живее там легално и детето отива при таткото.
Декларации се подписват и когато родителите не са разделени.

# 25
  • Мнения: 555
По лентичките на профила виждам, че имате две деца, но с голямото сигурно нещата са разрешени. Ако има добра връзка между сестрите трябва да го използвате като довод да не ги разделяте. Сложен казус е и зависи за коя държава  планирате да заминете, в ЕС или не, колко далече отивате, дали и какви компромиси е готов да направи бащата на малката дъщеря, а и бъдещият съпруг.

# 26
  • Мнения: 420
Не ме разбирайте погрешно. Не искам да правя мръсно на бившия си, но значи ли това, че не трябва да продължа живота си? Наясно съм с всички негативи, до които може да доведе такова решение. С настоящия ми партньор сме коментирали също нещата. Той самият също има дете от предишен брак, така че сме в сходно положение

# 27
  • София
  • Мнения: 35 110
Никой не е казал, че живота трябва да спре.
Коментираме казуса и просто решение не виждаме на този етап. Всъщност всички знаем кои са, ама не са угодни на страните.

# 28
  • Мнения: 18 530
Имаш лентички за две деца в профила. На второто кой е бащата?

Ситуацията е комплицирана. Можеш да пробваш да се договориш с бащата да живеете с детето в чужбина, но цялото лято / ваканция да е при баща си. Или друг, удобен и за двамата вариант.

# 29
  • Мнения: 3 326


Ситуацията е комплицирана. Можеш да пробваш да се договориш с бащата да живеете с детето в чужбина, но цялото лято / ваканция да е при баща си. Или друг, удобен и за двамата вариант.

Ако мъжа й така или иначе откаже няма за какво да се бори.
Уж искала да си продължи живота, но не иска да остави детето на бащата. Не думай? А пък на него много ще му е готино да си вижда дъщерята два пъти в годината за по две седмици.

Общи условия

Активация на акаунт