Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 10 704
Без да бъда груба, моите бременности излезнаха над 10 бона всяка. Ако нямахме парите нямаше да имаме деца. Но, много хора нямат тези възможности. Не е нужно да се задава този глупав въпрос. Ами някои нямат. Това ще ги направи лоши родители ли?
Повечето бременности са леки и безпроблемни и за чии да плащат тест на цената на лека кола. При проблем на лице и възможност от страна на хората ок.
Това, че едно дете е заченато с АРТ съвсем не значи, че има нужда от пренатест или казваш- така и така ги скубем дай и за теста да ги подръпнем Simple Smile едно АРТ бебе съвсем не е предпоставка за патологична бременност, моля ви се.

# 121
  • Parsberg
  • Мнения: 435
SilvioP не знам като рекламно и поставено лице на Пренатест си тук, но ако обичаш спри да плашиш бъдещите майки. Аз живея в Германия, професията ми е мед. сестра. Бременна съм  вече в 20 гс, направих си Амниоцентеза заради възраста-36г. Тук вс гинеколози препоръчват Амнио. Имам финансова възможност за Теста, но аз предпочетох инвазивния метод. Думите на доктора, който ми направи амниото каза за Пренатеста цитирам,, Скъп и не сигурен метод,,. Естествено ако има голям риск за майката или детето се търсят др начини. И какво значи ако нямаш 2000 лв как ще раждаш дете? То тогава хората в Бг няма да раждат деца. Такава глупост просто не съм чувала. Амниоцентеза крие рискове, но сведени до минимум, ти кога за последно чу, че след Амниоцентеза е настъпил аборт или нещо подобно с някоя бъдеща майка? Всеки има право на избор и трябва да се уважава решението. Каква е твоята цел? Ти прескачаш от тема на тема и изказваш мнение за нещо, което нито си преживял и ако съдя по мъжкият ти подпис няма и да преживееш.

# 122
  • София
  • Мнения: 10 704
Този го развява като специализиращ акушерство и гинекология, само не знам в коя селска паланка;-)( за паланката шегичка)  страх го е от инжекция, егати лекаря...

# 123
  • Мнения: 156
Милички, прочетох нещо гадно. От известно време насам се раждат твърде често увредени деца. Това е не само заради радиацията и фалшивите храни. Това е заради хормоните в храните, които променят ВКУСА на жената при избора на партньор. Тя одобрява този, който генетично прилича на нея.  И не компенсра нейните генетични пропуски.   Амниоцентезата ще е по дефолт в бъдеще.

# 124
  • Мнения: 27
Много грубо отношение на коментиращите, а мисля, че разговарям с разумни възрастни хора. Първо - аз съм медицински биотехнолог и правя диагностика след взимане на пробите от лекар, т.е. аз не режа, не израждам и не изпълнявам процедурите. Второ - докторантската ми програма е в Германия, в един от най-големите медицински университети, а не в някоя паланка. И трето - виждал съм невероятни инфекции на плацентата след амнио или хорионбиопсията и това, което изследвам като материал (без да искам да предизвикам повръщане) понякога са мъртви полуразложени меса!
Преставам да се намесвам в тази тема, защото има прекалено разбиращи и опитни майки, за да приемат какъвто и да е съвет. Аз няма да раждам - да, но това не означава, че не се интересувам и не желая да помагам.
П.С. Влязох в този форум, защото чета безумни и безсмислени неща. Просто реших да съм от полза...но спирам. Хубав ден на всички и пожелавам много здраве на вас и на семействата ви.   bouquet

# 125
  • София
  • Мнения: 10 704
Уау и влизаш да плашиш бедните бременни дръзнали да забременеят без да имат два бона за тест!  какъв ужас и безумие е амниоцентеза. Как самите медицински работници присъстващи на процедурата изпадали в ужас!
Сега мъртви полуразложени меса. Какво още, давай ти си!
ТИ разумния възрастен! в състояние ли си да разбереш какво можеш да причиниш на една бременна жена с писанията си. Слава Богу, че не съм попадала на такива като теб, когато бях бременна.

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 14:02 от magnet_for_happiness

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте, изчетох цялата тема и се включвам, защото е доста полезна. На 40 съм, втора бременност (спонтанна). Днес си взех резултатите от БХС и комб. риск за Даун е 1/95, а БХМ е 1/30. PAPP-A плацентарен протеин ми е 0,95, а свободен бета-хорионго.....тропин) ми е 2,55 - за тях нищо не ми каза. Пише само част от медианата, което незнам ОК ли е...Естествено, че се притесних, въпреки че генетика каза, че няма място за притеснение, защото за Даун така излизало особено заради възрастта. Амниоцентезата според нея е задължителна, както и според гинеколожката, която ме следи...На УЗВ иначе всичко си беше в норма...Честно казано и аз като другите мами много се чудя, защото каквото и да направя все ще има някакъв риск. Бих направила пренатеста преди амниото и според резултата след това ще решим дали да направим и АЦ. Ще ми се да взема най-доброто решение за бебето без да го излагам на някакъв риск, но от друга страна да имам, колкото се може по-пълна информация. До колкото разбрах с амниото се изследват и някои редки з-я, които не може да се "хванат" на скрининговите тестове, а и се води  единствен диагностичен тест, докато другите неинвазивни все пак са скринингови...Като цяло ми е доста притеснено..

# 127
  • Мнения: 1 097
Бих направила пренатеста преди амниото и според резултата след това ще решим дали да направим и АЦ. Ще ми се да взема най-доброто решение за бебето без да го излагам на някакъв риск, но от друга страна да имам, колкото се може по-пълна информация. До колкото разбрах с амниото се изследват и някои редки з-я, които не може да се "хванат" на скрининговите тестове, а и се води  единствен диагностичен тест, докато другите неинвазивни все пак са скринингови...

Моят резултат от БХС е 1:390 за Даун, но на феталната морфология излезе една находка, която би могла да увеличи риска, както за Даун, така и за още едно генетично заболяване - Ди Джордж синдром. И аз мислих за Пренатест, но освен високата цена, това, че се изследват само определен брой хромозомни болести, ме накара да предпочета амниоцентезата. След нея поне ще зная на 100% дали бебето ми е болно или здраво.

# 128
  • Мнения: 1 256
Здравейте, момичета
универсално решение няма.
важно е човек да е информиран и въз основа на личните си предпочитания и рискове да вземе решение.
Все пак, не забравяйте, че цитогенетичният тест при амниоцентезата се поръчва допълнително или се прави по индикации. В противен случай правят основно ДНК - анализа, който се припокрива с пренатеста.
Пи-пи, проблем със сърчицето ли има?

Успех и късмет!!!

# 129
  • Мнения: X
С интерес ви чета, ако успея с инвитрото задължително ще правя амнио, ако някоя ще прави, много моля да сподели къде, при кой.
 Ако някой разполаго с линкове, в които да има актуална информация за амниото, моля нека ми ги дадее.
Може би до края на седмицата стартирам  с инвитрото.
 Hug

# 130
  • Мнения: 1 256
герда, едва ли ще има големи промени по отношение на амниото. но нека, ако някой има линокве да ги даде, разбира се. Аз доста положително взех да се настройвам към Сигридов, но считам, че може би е най-добре аминото да е в МД.
Успех с инвитрото!!!

Мама краси се изгуби! Добре ли си?!

# 131
  • Мнения: 1 097

Пи-пи, проблем със сърчицето ли има?


Аберантна дясна артерия субклавия

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 526
Привет отново. Pi_Pi, всичко ще е наред, стискам ти палци теста да е ОК при теб!
Искам да споделя инфо, които да ви е полезно. Ходих на консултация с доц. Савов, който е началник на генетичната лаборатория в МД. Много спокоен, точен и обяснява всичко. Наистина информацията ми беше много полезна, защото обяснява в детайли всичко, казва ти плюсове, минуси, рискове, с какво се е сблъсквал в практика си, още повече че следи и в другите държави какво се случва, изключително компетентен човек. Наистина ви препоръчвам, ако имате въпроси относно резултатите от БХС да се обърнете към него.
Сега специално за Даун. Ако няма някакви индикация в УЗВ, а риска се е увеличил само заради хормоните и възрастта на майката, един неинвазивен тест може да свърши 99,98% работа. Доц. Савов каза, че досега няма или поне той незнае да има фалшиво отрицателен резултат от теста. Имам предвид, че ако покаже, че няма риск за Даун, наистина се ражда здраво бебе. Точността е изключително висока и в този случай може да се пропусне амниото. Ако има положителен резултат, задължително се отива на амниоцентеза. И пак процента да се роди здраво бебе е много висок, защото при неинвазивните тестове, до колкото разбрах от обясненията му, ДНК-то което се изолира не е точно от бебето, а от плацентата. Той каза, че природата така е направила всичко, че за бебето винаги да е най-добре. Когато се оформя ембриона и плацентата, клетките идват от един източник, но след това се разделят и започват да действат самостоятелно. И ако в този момент, когато се отделя ембрион и започна са образува плацента по някакъв начин се получат клетки с грешен брой хромозоми, те отиват към плацентата, а за бебето остава „черешката на тортата”, както се изрази доц. Савов. Затова понякога и при неинвазивните тестове може да се получи фалшиво положителен резултат, който след това на амниото се вижда, но като цяло било изключително рядко. Извинявам се предварително за начина, по който го обяснявам, но все пак не съм медицинско лице. Ако вече си има индикации за Даун, тук не коментирам.
Амниото в МД е рутинна интервенция. На ден минават 3-5 жени, използват се стерилни игли, доц. Савов каза, че риск от замърсяване или инфектиране няма. На година специално там се правят над 600 и повече амниоцентези, не би трябвало жените да се притесняват, защото било контролирано, прави се първо обстоен преглед с УЗВ, ако жената има контракции или нещо не е ОК, не се прави процедурата, изчаква се и при самата манипулация се наблюдава с УЗВ. Съща каза, че риска от нараняване на самия ембрион е почти нулева, защото когато се взима течност, да си представим че ембриона се намира в един балон и когато той те натисне от едната страна, ембриона чисто физически дори се избутва в другата и вероятността да се засегне е почти нулева, още повече че се прави под непрекъснат контрол.
Другото предимство на амниото е, че дава 100% резултат, защото тук се взимат клетки от ембриона, защото в околоплодните води има негови клетки, които са се излющили от кожата и т.н. Тук няма как да се сбърка и вече може да се изследват много повече генетични болести, редки, хромозомни и т.н., което с неинвазивен тест не невъзможно. Това се прави с този цитогенетичен анализ. Въпросът е, че амниото се прави 17-19 седмица, резултатите излизат да кажем за 5 дни за Даун, но за другите генетични се чака още 2-3 седмици. Всеки си преценява какъв риск може да поеме.
Много дълъг ми стана поста, но се надявам да съм обяснила правилно и в крайна сметка всеки решава какво ще прави и кое ще е най-добре за него и бебето.
Пожелавам на всички късмет и успех и само здрави бебета да има!!!

# 133
  • Мнения: 1 097
 Tedito74, благодаря за изчерпателния отговор!   bouquet Наистина доста полезна информация.

# 134
  • Мнения: 1 256
пи - пи, да завишава ти се риска, но се среща и при здрави хора, пък и щом е изолирана находка шансовете са още по-добри.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт