159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 114 379
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5
Здравейте! Има ли някой, който да живее в Медисън, Уисконсън? Наскоро се преместих тук и все още не познавам никого.  Ще се радвам ако се намери някоя съфорумничка за завързване на познанство Grinning

# 706
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Всички в Тексас се надявам да са ок!  Praynig

# 707
  • Мнения: 4 291
Всички в Тексас се надявам да са ок!  Praynig
живи сме.

# 708
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Всички в Тексас се надявам да са ок!  Praynig
живи сме.
  bouquet  радвам се, че драсна! Как сте?

Всичко материално се заменя! Живота не. Стискам палци да нямате проблеми със застрахователните и да не ви моткат ако имате клеймс! Имам познати които заминаха с лодки към Тексас (не ги питах къде точно са се насочили) да помагат. Други познати с бизнеси пък отделят % от печалбата които $ ще се даряват за жители на Тексас пострадали от урагана.

Всички природни бедствия засягащи ни са изключително стресиращи, но се  Praynig за по бързо възстановяване от НОЛА и района от 2005.  Praynig В НОЛА и днес се виждат пораженията. Sad

# 709
  • Мнения: 4 291
Ние като по чудо не сме засеганти, но много, много хора нямяха този късмет. Искам да кажа, че съм много благодарни на всички хора, които дойдоха да помагат с лодки, камиони, тракове или просто с дюшеци. Беше страшнпо и все още е за много хора. Две водохранилища продължават да преливат и заливат цели квартали. Днес евакуацията на хора продължава. Такава сърдечност, съпричастност, помощ от напълно но непознати никога не съм виждала. Възхитена съм от американците, възхитена съм и от южняците. Много хора дойдоха от други градове, от други щати, някои бяха си купили канута и гумени лодки специално за да могат да помагат. С дни спяха по траковете си или шелтъри за по 2-3 часа и пак излизаха да спасяват хора и животни. Чудесни, чудесни, чудесни! Хора с не засеганати домве, прибираха абсолютно непознатаи от улицата, без значение на цвят или религия. И след всичко това,  вече не бих повярвала на никоя евтина пропаганда за расисъм. 

# 710
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Радвам се, че сте добре!!!  Hug

Гледах, че хора с РВ-та ги закарват там също. Радвам се, че има такава отзивчивост и готовност за помощ!

По времето на Катрина не беше чак толкова силна помощта от обикновения човек, и някак всичко беше леко хаотично с помощите. Но сега е доста по добре организирано, хората сами се организират, не чакат да ги направляват. Усеща се разликата според мен. Не знам на какво се дължи. Знам, че е пълно с тексасци които живеят извън Тексас. Бившите ми колеги които са от Тексас, всичките отидоха да даряват кръв вчера и онзи ден, а цялата бивша болница където работех ми казаха, че колегите който може е отишъл да дарява.

# 711
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Радвам се,  че сте добре!
И от тук много хора отидоха да помагат.
Катрина също беше зле, но и на мен ми се струва, че нямаше такъв отзвук от помощ.
Може би да греша.

# 712
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
so what? радвам се, че сте добре! В трагедята сме просто хора и е хубаво, че има толкова много Човеци, които с чиста душа и сърце помагат!

# 713
  • Мнения: 4 291
Интересно животно е Тексасеца. Не чака някой да дойде да го спасява, излиза и започва да действа с каквото и като може. Хора самите те пострадали , отиват да помагат и раздават малкото им останало на други. Хора, тук през цялото време има опашки чакащи доброволци, стотици чакат на опашка за да помагат където има нужда. Най-голямата помощ е neighbor helping neighbor, ами направо е вдъхновяващо. Да си призная в повечето случаи съм пренебрегвала доброволческите призиви и т.н . Правила съм го няколко пъти от егоистични подбуди или да покажа на детето как трябва. А такива инициативи има много. В работата получаваме почти всяка седмица имейли за помощ в халетата на food bank например. Сега разбирам колко е важно и веднага ще се запиша за няколко идващи и разбира се включваме в момента в града.  Извинете за дългите и приповдигнати постове.

# 714
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
so what? удоволствие е да прочета този ти последен пост!  Hug Аз винаги съм давала доброволен труд когато живеехме там, защото знаех, че социалната система не е достатъчна! Направо се разтапям като прочетох как си промени възгледа за доброволството!  bouquet

Помните ли как беше след Санди? Горе долу същото - хората се втурваха да помагат, и елементарни неща като ток за зареждане на телефоните се предоставяше с висящи кабели от тераси от прозорци и т.н. Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 488
Благодаря ви за съветите. Сигурно няма да ги пращам на градина щом не са хубави. Аз мога да работя IT, но отдавна не съм работила и едва ли ще взимам много пари поне в началото. Затова ще гледам малката вкъщи. Мислех за градина евентуално, за да се интегрира преди училището. Американчетата по принцип направо на предучилищна ли тръгват, ако има кой да ги гледа?

Това с градините е много относително.Моя син ходеше и бях много доволна.Идвате и започваш да ги обикаляш лично, само така ще разбвереш дали ти допадат.С държавните учлища въпроса е същия, от училище до учлилище разликата е огромна.Мойте ходят в чартър училище и съм повече от доволна (за частни не съм и проучвала защото не мога да си го позволя).Може да провериш училищата за район който те интересува в greatschools.org или zillow.com . Аз съм Калифорния и ми харесва на децата също(единствения минус :скъп щат е) .

# 716
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Мерси, need_to_vent Simple Smile
Видях в Wikipedia, че в Калифорния тръгват от 6 години на училище, но не ми стана ясно в първи клас ли са на 6 или в К? Питам, защото голямата ми дъщеря ще бъде на 5, когато пристигнем, добра идея ли е според вас, да изчакам една година да се ориентираме на място и тогава да я запишем на училище от 6 години?

# 717
  • Мнения: 488
В първи клас тръгват на 6 навършени до октомври мисля беше . Ние като дойдохме дъщеря ми беше на 7  БГ завършила предучилищна и тук я записах 2ри клас . Първите няколко месеца й беше много трудно пишехме домашни и четяхме по 2-3 часа вечер . После навскса и накра на годината си изравни нивото на английски с другите деца .
Не се притеснявай децата много бързо учат . Най- добре ако може да започне от 1 ви клас . Мен ме питаха дали да я заплата в 1ви но отказах защото е родена началото на годината и щеше да има голяма разлика с някой деца тръгнали на 6 и родени към края на годината .
Ако е на 5 ще тръгне на предучилищна и така ще е най-добре за детето. До 1ви клас ще е наравно с другите и няма да има стрес за нея . ние като дойдохме малкия беше на 4 и се адаптира супер лесно .

# 718
  • Мнения: 1 436
Мерси, need_to_vent Simple Smile
Видях в Wikipedia, че в Калифорния тръгват от 6 години на училище, но не ми стана ясно в първи клас ли са на 6 или в К? Питам, защото голямата ми дъщеря ще бъде на 5, когато пристигнем, добра идея ли е според вас, да изчакам една година да се ориентираме на място и тогава да я запишем на училище от 6 години?

Децата, които на 1. септ са навършили 5 г. започват К същия септември (или даже август според зависи от дистрикта). Тези, които навършват 5 след 1. септември, тръгват на К идния септември.  Съответно много зависи кога точно е рождения ден на детето -- ако е родено средата на септември на 6 ще е още К, но ако е родено август, примерно, на 6 ще е в първи клас. Знам, че в нашия дистрикт директно го слагат в съответния клас според възрастта, но другаде са по-гъвкави, така че това ще трябва да проверите на място.

Едит: сега видях лентичката. Детето е родено април/май, така ли? По тукашната система тръгва киндер есента на 2018, което е идеално според мен. Хич не ги преучват в К, ще има предостатъчно време да се адаптира и научи езика до 1. клас.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2017, 19:01 от Juturna

# 719
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Ясно, мерси, Juturna!

Общи условия

Активация на акаунт