Влиянието на думите

  • 9 884
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 105
tonimar  Flutter За откраднатите стихове и аз мислих,и какво измислих  Wink :

Нали думите имат енергия ---> открадвайки нечии думи ---> значи се краде енергия ===>
значи става дума просто за енергиен вампиризъм в най-чистата му форма...

Леле  Party,чувствам се горда направо от откритието си!Ето защо така се втрещих при тази новина,скандално и все пак-обяснимо се оказва! smile3521

otilia Дори не знаеш колко си права с това,че всяка дума носи енергетиката на корена,от който произлиза!Ето защо  някои думи,които  в разговорната реч ползваме уж за хубаво,носят отрицателни емоции,корените им са кофти.Един пример-за нещо супер  хубаво,т.е. готино  се казва: Жестоко! Crazy И уж трябва да покаже  невероятно добра емоция,а носи някакъв странен привкус...Жест-око-и това ако е случайно.... Thinking
Дори наскоро ми попадна една книга,ама  само предговора четох-точно за произхода на думите.Като се сетя къде я захвърлих,ще пиша пак/в е-вариант/.

Между другото-казаните думи на глас и прочетените на ум също имат различна вибрация Wink Изобщо с думите е много интересно и опасно,може би затова и така интересно!
Лек и усмихнат ден от мен! newsm51

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 11:11 от СИНЬО МЕЧТАНИЕ

# 61
  • Мнения: 105
Опитах да си редактирам поста,ама не се получи...

Книгата е руска,
автор:Михаил ЕЛЬЦИН,
заглавие: НА ВОЛНЕ НАЧАЛЬНОГО СЛОВА; ТРАНСФОРМАЦИЯ ВРЕМЕНИ.

Най-общо казано се започва точно с вибрациите на коренът на думите,от там и производните други такива,оттам се разглежда истинското значение на думите,подтекста им,и съответно по кой начин става взаимно обмена на информация чрез  символичното и истинско значение на думите.И в предвид това,че под връзка се подразбира съединение/обединение на нещо частно към Единството,то и връзката на думите се явява защитен механизъм /нещо тип Закон за съхранението/на взаимно-информационенния обмен/.

Пример:
Съхрани живота-не убивай,съхрани истината-не лъжи,съхрани семейството-не прелюбодействай,съхрани доброто-не кради и т.н.


Впрочем интересна книга Flutter


Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 11:32 от СИНЬО МЕЧТАНИЕ

# 62
  • Мнения: 5
tonimar  Flutter


Нали думите имат енергия ---> открадвайки нечии думи ---> значи се краде енергия ===>
значи става дума просто за енергиен вампиризъм в най-чистата му форма..


струва си да се помисли над това

# 63
  • Мнения: 65
Конфуций е казал, че няма значение дали си ограбен, ако престанеш да си спомняш за това.
Не може да ти бъде отнето единствено това, което нямаш.  Wink


И нещо по темата "Когато думите губят смисъла си, хората губят свободата си." Конфуций

# 64
  • Мнения: 105
dimana1980 Flutter Добре дошла!

HindemitH Става дума за преписани стихове,които иска да издаде за своя  стихосбирка  някаква особа от Бургас Wink Тук кражбата няма как да се отрече и забрави. Wink Освен това написаното остава...

# 65
  • Мнения: 65
Ако става въпрос за случая МД, разбирам възмущението!, но за мен всеки, който се представя за нещо повече от това, което е, поема огромния риск да бъде развенчан и твърде скоро от висините да падне в пропастта.  Wink

# 66
  • Мнения: 957
 Laughing За същия случай става въпрос! Но от това, което видях по тв, МД е замаяна от славата си, поне преди да и е потърсена съдебна отговорност.

Това за енергийния вампиризъм не ми бе хрумнало.  Peace
По повод различната вибрация - днес четох нещо по диагонал - за мантрите. Че имат силна вибрация и ако бъдат преведени, силата им се изгубва.
Това ме кара да си спомня за чалгата/фолка. Чужденците съм забелязала масово ги харесват. Докато аз - най-вече заради текстовете на песните, - отказвам да ги слушам. Но пък слушам песни на езици, които не разбирам. Знам ли с какъв текст са newsm78


otilia, чудесно освежаване!  Hug Наистина няма угодия за нас - хората! Поздравления за това, което правиш от години! Изпитвала съм го - наистина зарежда!


щях да пиша още нещо, но мозъкът ми вече дава заето... ще го преглътна за момента

# 67
  • Мнения: 65
 Темата е за думите, но не бива да акцентираме предимно и изключително на тях в ежедневието си. Всичко около нас има силата да ни въздейства, зависи към какво имаш афинитет.
 tonimar, като споменаваш чалгата и фолка... музиката също е вибрация, при това интернационална  Peace , докато езикът е ограничен смислово в рамките на тези, които го знаят. Ако пък става въпрос са звучене, има думи с еднакво произношение на различни езици, но с различно значение. Темата е сложна и многопластова. Wink
 Силата на думите се определя от вложените мисли и енергия независимо от самата семантика, а енергията далеч не е само в думите. С мълчание също пращаш такава енергия, то е езикът на природата. Изкуството също е мълчание в този смисъл.

Част от впечатетленията на Кокто за срещата му с Чаплин:
Аз не говоря английски. Той не говори френски. А се разбираме с лекота. Какво става. Какъв е този език. Това е езикът на живота, най-живият от всички езици. Езикът на мимовете, на поетите, на сърцето. Той се ражда от волята да общуваш на всяка цена.
...
 Когато упрекваха Полет, която владее добре френски, че не ни помага, тя казваше:
"Започна ли да им помагам, ще се загубят в подробности. Оставени сами на себе си, те си казват най-същественото."
...

# 68
  • Мнения: 957
HindemitHPeace съгласна съм, че песните са и музика. Но ето как текстове (думи) са достатъчни да не харесам даден музикален стил. В случая те са бариера за мен.

Съгласна съм и че не е добре да акцентираме изключително на думите в ежедневието си. Виж - над ефекта, който носят - си струва да се позамисли човек. Примерно има мъже, които много псуват (и жени). Някой, който не е свикнал на реч, изпълнена с цинизми и вулгаризми, се дразни и дори го приема едва ли не лично. А въпросния "говорител" няма представа за такъв ефект върху слушателя - при него си е просто автоматичност, навик. Ако някои думи и изрази са насочени с цел директно към слушателя - е друга работа.

Още нещо исках да вмъкна, по повод корените. Има някои думи, за които ако се замисли човек, имат отблъскващо значение. Но в разговорната реч са придобили съвсем друг смисъл. Например думата "страхотно". Използва се като изказ на възхищение, в положителен смисъл. А коренът е...

Наскоро четох, че Алексей Петров, който има намерение да се включи в президентската надпревара, е поискал от една професорка по риторика уроци.  Ето нагледен пример за използването на езика/думите като оръжие. Изкарат се няколко урока по риторика и на човек му се отварят врати - не само в политиката. И поговорката "По дрехите посрещат, по ума изпращат" май повече важи за речника на човек.


 Hug

# 69
  • Мнения: 105
За думите като оръжие може да се съглася от раз,не само цинизмите.А всяка дума,казана с отрицателен заряд,става отрицателно заредена.

Т.е. ако някой ти каже"Ах,колко си хубава днес!Дано  всичко ти върви по вода!" ,а си мисли"Леле,каква е патка тая!Да си счупи краката дано!-то отрицателният заряд поразява и двете страни.

Защо-защото и този,който си мисли отрицателни неща и онзи,който възприема казаното и усеща отрицателните вибрации  навлизат в едно енерго-информационно поле,стават  взаимно свързани чрез дадената ситуация и енергия.И от там-потърпевши.Ето защо казваме,че има лоши очи,уроки и други,неща,които дори без думи  носят отрицателен заряд.Но с думи-зарядът придобива двойна сила.

За музиката,песните,за чуждите езици-всичко вибрира,всяка вибрация се усеща с какъв заряд е.
Например наскоро четох,че някои тактове в музиката съвпадат с пулса/вибрацията на Земята,даваха за пример класическата музика на Моцарт.Не съм силна с тази част,цитирам по памет.

Но за мен и думите и  музиката - ако са  хармонични с общото ни положение,възприемаме  като хубави.Ако ли не-като дразнещ фактор.

Например-италианския език е много мелодичен,но като гледах "Кръстникът" и четох  книги за мафията-ми бе станал дори противен.След време слушах италиански песни и отново ми хареса .....Значи едно и също нещо може да бъде възприето според моментното състояние на духа.
Думите поемат зарядът,който носи мисълта.

За жестовете може да се отвори цяла тема,тъй като е ясно,че те зависят вече не само от  силата на мисълта ,но също и енергията вложена в тях чрез менталното тяло.Например-показването на среден пръст,или посочването с пръст-което си е астрална атака от първо ниво.Това е част от тъй нареченото астрално карате.

# 70
  • Мнения: 105
За музиката на планетите или космическите октави има много материал в нета,това което открих е може би само една малка част.Но в подкрепа на написаното от мен в предния пост,има доказателства за излъчванията под форма на трептения в херцове на Земята, планетите, звездите...

Земята дни
194.18 Hertz   динамична, ревитализиращи
Земята-годишен
136.10 Hertz релаксиращо, успокояващо, балансиране
Плутон година
172.06 Hertz   бодрост, яснота на духа
Луна (синодичен)
210.42 Hertz   еротичен, комуникация, сексуалната енергия
Слънце
126.22 Hertz   усещане за центриране и магия
Меркурий
141.27 Hertz   интелектуална комуникация
Венера
221.23 Hertz   по-високи енергийни любов, стремеж към хармония
Марс
144.72 Hertz   Силата на енергия  се фокусира
Юпитер
183.58 Hertz   енергия, креативност и непрекъснато строителство
Сатурн
147.85 Hertz   концентрация, превръщайки се в съзнание
Уран
207.36 Hertz   Силата на изненада и подновяване
Нептун
211.44 Hertz   интуиция, мечта опит
Плутон
140.25 Hertz   магия ,динамични групи


http://www.planetware.de/octave/cosmic-octave.html

Трептенето на дадено тяло в околната среда поражда звукови вълни.Когато средата е въздух,те достигат до ухото и предизвикват усещането за звук.Звуковете биват два вида- тонове и шумове.

Музикалният тон е звук,с определена постоянна честота.Те се различават по височина,трайност,сила и тембър,а записването им става чрез ноти.

Музикалният тон е също разстоянието между основни степени и е равен на 2 полутона.

Трайността на тона е продължителността на времето,през което звуковите вълни предизвикват възприятието за тон.

Тембърът на тона е неговото качество,чрез което сме способни да различаваме отделни инструменти и гласове.Той се формира в зависимост от обертоновете.

Силата на тона е в пряка зависимост от големината на амплитудата,която се получава при трептенето.Колкото тя е по-висока,толкова по-силен бива тонът.

Височината на тона се определя от честотата на звука.С увеличаването на броя на трептенията за единица време се увеличава височината на тона.Човешкото ухо може да възприеме тонове,чиято честота е между 16 и 20 000 Hz(херца)С възрастта горната граница на чуване се намалява...Уикипедия
На октавната подредба са подвластни периодичностите в обиколките на планетите, елементите от Менделеевата таблица, ритмите на мозъчните вълни, тоновете от музикалния обхват, светлината, невидимите лъчи, чувствата, мислите и духа.. Томов, К. Резомално-изоморфния принцип. Аргес, 1991 г.


Учението за музикалната хармония на Вселената е залегнало в почти всички древни култури.Индийците твърдят че „Вселената е звук” и че Космоса е възникнал от първичния тон Нада.В индийската и тибетската култура сричката Ом е най-свещената мантра и символизира трептящия звук на всичко съществуващо във Вселената.Ритмичността е принципът,който движи живота на Земята - смяната на деня и нощта,както и смяната на сезоните определят биологичните фази на активност и спокойствие в природата.Космическият ритъм е навсякъде върху планетата и всяко живо същество е част от тази космическа мелодия,независимо дали осъзнава това или не.Синхронизирайки се с космическата хармония, човека се превръща в резонантна частица от Вселената и живее в съответствие с космическото си предназначение. Наред с традиционните инструменти и мантри , които се използват за постигане на подобна синхронизация по време на медитация, в последните десетилетия се появява и музика, създадена изцяло по електронен път и изчислена в съответствие с хармонията на математиката, физиката и астрологията .
Базирайки се на това,през 1978 г.швейцарския математик и физик Ханс Кусто формулира закон за Космическата Октава и извежда честотите на планетните тонове.Според Кусто да се слееш с Вселената означава да се синхронизираш с честотите на планетните тела, които те заобикалят и да им дадеш възможност да резонират в теб. Ако човек успее да чуе тази резонантност в себе си, ще достигне до космически измерения на осъзнаване.Кусто изчислява честотата на телата от слънчевата система като използва астрономически данни за ротацията на дадена планета около слънцето и около собствената ос.Изхождайки от теорията за планетните тонове вече има музиканти,които използват синтезатори,синхронизирани с космическите октави - Star Sounds Orchestra, SCIROM, Coil, Akasha Project, Brain Entertainment Laboratory, Orbital Dolphins, Morphon, B.Ashra, Motom и други




Макар на пръв поглед да няма пряка връзка,съм убедена за думите,че също излъчват енергия и ни влияят.Нещо повече.Оказва се,че има значение дори това дали словореда е правилен и обратен,дали подредбата на буквите е правилен или обратен.Съществува така наречения обратен словоред,твърди се,че това всъщност е вътрешния/ истинския/ говор на човека,който обаче се трансформира във външен "правилен">Колко е правилен е под въпрос.

Но -преди 20 години австралиеца Дейвид Оутс  (David John Oates) е открил феномена на обратната/реверсивната/ реч. Това е станало случайно,докато слушал песента "Стълба в небето" на Лед Цепелин,като я превъртял на обратен ход.Певците отчетливо казвали:"Върни назад и ще чуеш думите!"

Теория на обратната реч и допълване на реч.

(1) човешка реч има две отличителни но допълващи се функции и режими на работа. Режимът Явни се говори напред и е основно по съзнателен контрол. Режимът Скрито се говори назад и не се намира под съзнателен контрол. В обратна режим на словото се случва едновременно с предния режим и е промяна на посоката на звуци предаде реч.

(2) Тези два режима на словото, напред и назад, са зависими един от друг и са неразделна част от човешкото общуване. Един режим не могат да бъдат разбрани без другия режим. В динамиката на междуличностна комуникация, двата режима на словото комбинирани съобщава общия психиката на лицето, съзнание, колкото е в безсъзнание добре.

(3) Скрито реч развива пред явните реч. Децата говорят назад, преди да направи напред. След това, като започне предаде словото, два режима на речта постепенно се съчетават в едно, които са обща комуникационна двукомпонентни ниво процес.

# 71
# 72
  • Мнения: 9
Замислих се, за силата ма мантрите -как  няколко думи, изречения, на неразбираем език, понякога доста трудни за произнасяне дори,са така силни и мощни Thinking А  'ОМ"-а/ две букви ,които заедно са с доказани най-силни вибрации..Там, някъде, в нас, има огромна сила, която тези думи отключват,и наистина се усеща силата им/ днес, на йогата се замислих ,и реших да споделя Peace

# 73
  • tardis
  • Мнения: 329
Радвам се, че открих тази тема. Записвам се, защото ми е особено интересна.
Аз не просто обичах езикознанието, а и продължих да се занимавам с него. Значението на думата е много интересно нещо. Думите ни въздействат именно защото значението им извиква ментални образи в главата ни, били те и абстрактни, и отключва хиляди асоциации; те рисуват и биха могли да кондиционират поведението ни. Затова и словото е сила, защото е инструмент, който извиква определена психоатмосфера у нас.То може да програмира и препрограмира поведението ни (ако сте чували за НЛП и други подобни; за разните психологически техники, основани на езикови практики). Тук има, мисля, доста спекуалции, но и полезна информация.

Ако ми остане време мога да пусна малко повече информация за Алфред Кожибски, баща на Общата семантика. Негова е идеята, че езикът не е "територия" (реалният свят), а само нейна карта. Езикът е добър инструмент за познание и общуване, но често забравяме, че е само помощно средство и се вторачваме в думите, а не в онова, към което те сочат. Например, ако някой ни посочва с пръстче луната, за да я видим наистина трябва да се абстрахираме от пръстчето, а не да го наблюдаваме задълбочено и да анализираме върха му. Понякога забравяме, че думата не е самото нещо, към което сочи, а само медиатор.

---

И още нещо, защото видях, че си говорите за "В началото бе Словото" (Йоан 1:1)
Като бях малка много се увличах по културите от т.нар. Месоамерика (маи, ацтеки, олмеки и пр.). Тогава попаднах на интересни текстове, които в онези години трудно се намираха у нас, но сега виждам, че "Попол Вух" го има и онлайн даже... Ето нещо, написано на езика на маите киче, от началото на тази така интересна книга, където се започва с това, как е било създадено "съществуващото":

...."Нямаше нищо, което да е изправено; само водата в покой, тихото море, самотно и спокойно. Нямаше нищо, дарено с битие.
Имаше само неподвижност и безмълвие в тъмнината, в нощта. Само Творецът, Образувателят, Тепеу, Гукумац, Първородителите бяха във водата, обгърнати от виделина.[10] Бяха скрити под зелени и сини пера,[11] затова ги наричат Гукумац. На големи мъдреци, на големи мислители е тяхното естество.
По тоя начин съществуваше небето, а също и Сърцето на небето, че това е името на бога. Тъй разказваха.
Дойде тогава тук словото, дойдоха заедно Тепеу и Гукумац, в мрака, в нощта, и говориха помежду си Тепеу и Гукумац. Говориха прочее, допитваха се помежду си и размишляваха; споразумяха се, обединиха своите слова и своята мисъл.

Тогава стана ясно, докато размишляваха, че когато съмне, трябва да се появи човекът. Тогава разпоредиха сътворението и растежа на дърветата и увивните растения и зараждането на живота, и сътворението на човека.[12] Тъй бе разпоредено в мрака и в нощта от Сърцето на небето, който се казва Хуракан."

# 74
  • Мнения: 957
СИЯЙНО МЕЧТАНИЕ, "Режимът скрито" ми напомни една от най-известните динамични медитации - Джабарска медитация. Джабарският език представлява несвързано говорене, звуци, които не образуват смислови думи. Така - говорейки безсмислици, се освобождават мислите и биват изхвърлени навън; освобождава се подсъзнанието.  Simple Smile


otilia, за мантрите  Peace. Заклинанията също се базират на силата на конкретни думи или словосъчетания.



rainbird, и моят интерес към думите идва от езикознанието. Веднъж си мислих дали да пиша за Триъгълника на Сосюр, но поне за момента се отказах. За Кожибски ще ми е интересно, а и доста неща съм забравила. По повод предизвиканата психоатмосфера, - да, много точно казано  Peace Думите, които използваме не само предизвикват в слушателя някакво влияние, но и отразяват вътрешността ни, аз-а ни. И това става обикновено без изобщо да се усетим - само един внимателен слушател тълкува чрез думите ни какво става вътре в нас, в същността и душата ни.
Например, ако кажа "Трябва да защитя правата си пред моя работодател" - думата "трябва" разкрива моята неготовност да го направя. Може да е страх, несигурност; чуждо влияние, а не лична убеденост. Ако това изречение бъде изказано "Искам да защитя правата си пред моя работодател", - се разкрива съвсем друга картина на духа. "Искам" отразява готовност, вътрешно желание, сигурност...
Ако човек успява сам да наблюдава думите, които използва - би бил много полезен за себе си. Но май е доста трудно самонаблюдението.  Simple Smile


HindemitH, нещо любимо:

http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM

Общи условия

Активация на акаунт