Общо дете в семейство с доведени деца

  • 7 527
  • 193
  •   1
Отговори
# 135
  • Melmak
  • Мнения: 3 130
В нашето обкръжение рядко има огромни разлики в това кой колко изкарва. Не сме в миналия век. Не е странно хората да имат сходни доходи.

# 136
  • France
  • Мнения: 12 856
Начинът на мислене на Рф показва, че предполагаемата женска хипергамия е всъщност в ущърб на жените.
Веднага се смята, че понеже жената печели по-малко, то има по-малки нужди и трябва да изисква по-малко. Един вид е по малко човек. Но никога не се пита защо един добре печелещ мъж не наема бавачка.

# 137
  • Мнения: 324
Ох, коя беше авторката? Дето чистеше, готвеше и переше постоянно и се натикваше в другата стая, за да освободи терен на заварената щерка ли?
Те не са една:) Имаше една с тема по-отскоро, но тя нямаше свое дете. Много се съобразяваше с мъжа и неговото детенце, не се чувстваше оценена, накрая май предприе стъпки към изнасяне.

Тази авторка писа миналата година, тя и мъжът с по 1 момиченце, те постепенно се преместват при него. Детето настояваше да спи в 1 легло при баща си когато гостува /50на50 тогава, не уикенд/ и той приемал, съответно авторката в друга стая със своето дете. Причини - не е било отделено в своя стая до развода, нямало обособени детски стаи в дома все още. Съветите бяха да не прибързва със съжителство и дете. Тогава още не беше бременна.

# 138
  • Melmak
  • Мнения: 3 130
Еми… каквото човек сам си направи, друг не може да му го направи. Няма какво повече да се каже..

# 139
  • Мнения: 1 153
А откъде дойде това предположение, че мъжът е изкарвал повече от бившата? Пише само, че е работил много и не е имал време за семейството( и сега няма), което не означава автоматично, че изкарва повече пари.

# 140
  • France
  • Мнения: 12 856
Това е лайтмотива на Рф, който му служи за извинение защо е оставил цялата битова тежест по отглеждането на 2 деца на жена си

# 141
  • София
  • Мнения: 12 807
Той като изкарва повече, каква част дава на нея, та да му поема тя неговата половина от болничния? Все пак говорим за хора, които са разделени, не за едно домакинство с общ бюджет.

# 142
  • Мнения: 6 455
Аз разбрах, че е било проблем кой да гледа малката още докато са били семейство мъжът на авторката и бившата му. Бившата я е гледала 1 седмица и след това очевидно е искала бащата да помага, но това се изкарва драма по някаква причина.

# 143
  • Мнения: 1 552
Една от причините моят бивш да е такъв е, че отказваше да взема болнични заради детето. Да оставим настрана кой е вземал повече, защото аз тогава бях по-добре платена, но дори и да не бях, работодателите все пак имат някакъв праг на търпение. А и аз Simple Smile

# 144
  • Мнения: 19 104
Ок, да кажем в 21ви век това е вярно в случаите когато и двамата упражняват сходни професии, с приблизително равно натоварване и заплащане. Обаче когато да кажем единия изкарва много повече, 5-10 пъти, съответно много повече натоварване и отговорности, където не може да отсъства по всяко време, тогава какво следва - ок, ще си намери начин да осигури кой да гледа.
В този случай обаче не трябва ли да се дели и другото по равно - кой какво внася в семейния бюджет? Сега знам, че ще ми донесете вода от десет кладенци как едното няма общо с другото, ама всичко това е ако мине. Е не минава на всякъде и всякога. Или се дели всичко, или нищо не се дели, а не кое как ни изнася.

Тези, които изкарват много повече, си имат детегледачки и децата им са по частни детски градини и училища. Не се чудят кой ще гледа децата им вместо тях.

Като почнем 50/50 да делим всичко. Бременността, освен че в физическо неудобство, понякога и реален здравословен риск, не се отразява добре и на кариерното развитие. И това 100% го поема жената. Мъжът, ако държи 50/50 да си поемат задълженията, трябва да се бръкне за 50% от сумата за сурогатно майчинство и да компенсира с нея жената по тази логика. Това е една 5-цифрена сума. Да вземеш платена помощ, която да гледа малко бебе, докато ти си на работа, 50% от времето, знаеш ли колко е? Изобщо не е като жената ти да получава майчинство, защото е работила и се е осигурявала, и да го прави на 100% тя безплатно.

Детето, като е болно, и той не иска да вземе болничен, а трябва да е в командировка някъде, той трябва да осигури 24/7 човек, който да гледа детето. Детето не е болно от 9-17 часа и после да няма нужда от човек. То дори и здраво да е пак не може да бъде оставено само. Трябва да си уреди мъжът и 50% от воденето и прибирането от ДГ или училище, ако не може да го върши сам. Като се прибере детето, когато е здраво, трябва пак човек да го нахрани, да го занимава да го изкъпе... докато заспи. Ами, през уикенда или по празници, като няма градини и училища, и той е на работа или не му се занимава с дете, защото е много уморен, пак трябва да плати на някого, за да го гледа. И транспортните разходи също. Ако ходи детето на някакви занимания? Трябва да плати 50% от заниманията, но ако и 50% от воденето и прибирането е негова грижа? Ами вкъщи, нали все го няма? Кой му чисти и готви, и за него и за детето (децата)? Айде, да речем от топлата витрина ще взима храна, но чистенето и прането с малки деца не е хич за пренебрегване. Ако трябва на 50% да си го поеме?

Накрая от 3000 чисто, което е над средната заплата навсякъде в България, и не я взимат чак толкова много хора, може да не му остават и 1000 от заплатата, ако трябва да плаща за 50% от задълженията си да му ги свърши някой друг. Това не е жената ти да го върши всичко това безплатно и в допълнение и носи някаква заплата. Това е заплащане на външен човек, ненормирано работно време, който разчита на това заплащане, за да живее, а може би и да гледа свое собствено семейство.

# 145
  • Мнения: 6 455
Все си мисля, че тези неща трябва предварително да бъдат изговорени. Колкото и да ми е странно и да не го разбирам (и да не искам да живея по този начин), в някои семейства (и познавам такива) стигат до съгласието жената да бъде човекът, който ще се грижи основно за детето и при нужда да взима болнични. И това съм забелязала не опира само до по-високи доходи на мъжа, а до неговото нежелание да се занимава с малко дете. В случая обаче не знаем каква е била динамиката в това семейство.

# 146
  • Мнения: 1 552
На мен ми е странно това изговаряне предварително, защото аз не съм знаела какви ситуации ще възникнат и кой как ще реагира/абдикира.

# 147
  • Мнения: 6 455
Защо да е странно? Не казвам да си говорите при зачеването на детето кой ще го води на курсове след училище, но е напълно нормално да се знае предварително кой каква тежест ще поеме. Де да знам, де, на мен поне ми звучи логично.

# 148
  • Мнения: 6 196
Казах ви нещо за водата от десет кладенци.
Няма как да се получат нещата, когато и двамата гонят кариера, няма как да се получи и когато всеки гледа да не се мине, кой с грижи, кой с финанси. Обаче като се почне с едното, се стига и до другото. В крайна сметка да имаш семейство и деца не е задължително, който държи максимално да не се мине или да не му пострада кариерата, не е нужно да се хваща. В темата за друго се пита и очевидно госпожата е правила на пук за болничните и за много други неща. Авторката може да уточни дали сега когато вече няма пречки пред новата двойка, новият си взима също болнични да гледа детето. А да, забравих, там такива изисквания няма или онзи просто не поема.

# 149
  • Мнения: 19 104
И от къде на къде новият трябва да си взима болничен заради детето ѝ? Детето баща няма ли си?

Тя добре, че се е усетила и не си е рискувала работата, за да му е удобно на бащата, защото без работа щеше да я втаса.

Общи условия

Активация на акаунт